Volány a kanýrky, nejoblíbenější prvek, co se zdobení oděvů týče. Není se čemu divit, nenajdete zajímavější detail, který nositelce propůjčí tolik ženskosti naráz. Volánky mají však jedno malé mínus. Při nevhodném použití mohou postavě nepěkně uškodit. Jak je správně nosit, aby vždy zdůraznily přednosti a potlačily nedostatky?

Jak s volány pracovat?

Obecně platí jedno snadné, leč spolehlivé pravidlo: volánky se nosí v té části těla, kterou chceme zdůraznit. Jste hrdá na své bujné vnady? Pak vám nesmí chybět lehoučký top se zdobením v dekoltu. Chcete upozornit na krásně klenuté pozadí? Sukně s kanýrkem na spodním lemu vám k tomu dopomůže.

Z kolekce: H&M, 999 Kč

Z kolekce: H&M, 999 Kč

 Dlouhé nožky vyniknou v šatech s rafinovaným rozparkem zdobeným vertikálním volánkem. Postavu s ideálními proporcemi přesýpacích hodin podtrhne saténová sukně s vyšším pasem v midi délce, kdy spodní linii zdobí nápadný širší volán.

Z kolekce: F&F

Z kolekce: F&F

Ještě krásnější

Díky volánkům a kanýrům lze také opticky vylepšit figuru. Ženy trpící kvůli menším ňadrům by si měly pořídit svršky, kde je dekolt či jeho blízké okolí zdobený výrazným volánkem. Horní polovina těla tak získá tolik vytoužený objem. 

Ovšem pozor! Jestli jste majitelkou extrémního poprsí a jste na něj právem hrdá, i tak dobře promyslete, zda se ve vašem případě stane hluboký výstřih a kanýrky tím pravým ořechovým. Abyste zbytečně nepůsobila prvoplánové a lacině.

Další varování je tu i pro dámy „krev a mlíko“. Ač jsou volánky roztomilé, v případě přebytečných kil mohou být na škodu. Mohou totiž ještě více rozšiřovat, zvláště tehdy, kdy zvolíte kousek volánky doslova přeplácaný. Raději sáhněte po decentnějším modelu, například halence, která bude mít pouze drobné zdobení na rukávech.

Z kolekce: Reserved

Z kolekce: Reserved

Volánky do práce? Proč ne!

Nikdy nic nezkazíte kombinací volánkové svršku s kalhotami či džínsy. Působivě vypadají i ve spojení s elegantní pouzdrovou sukní. Pokud zvolíte sukni s volánem, pak jej doplňte o zcela jednoduchý top bez výraznějších detailů. U volánků zkrátka nezapomínejte na známe pořekadlo Méně je více.

Z kolekce: Mohito

Z kolekce: Mohito

Témata: prs, H&M