Je na omak jako struhadlo, pne a pálí? Víme, co s tím!

Dobrá zpráva na začátek. I když normálně s pletí žádné problémy nemíváte, vysušená, dehydrované pleť je v zimním období u mnoho žen normální. Pokožka tak reaguje na velké teplotní šoky na mráz i vítr. Vždyť jen si uvědomte - právě tvář je jediným místem na těle, které není nijak chráněno. Kůže je díky tomu dehydratovaná, chybí ji lipidické ( tedy tukové) složky a tak je hrubá, vysušená, bez zdravé barvy.

Co s tím?


Pro kůži je důležité, aby se zase dostala do "normálu" - tedy aby vše fungovalo tak, jako vždycky. Nedrážděte ji tedy agresivními přípravky s obsahem alkoholu a také ji zbytečně příliš nedrhněte. Péče musí být co nejjemnější, ale přitom tak účinná, aby dostala kůži do rovnováhy. I odličovací přípravky si vybírejte s výživnější texturou, vynikající jsou například odličovací oleje.

SOS pomoc


Pokud cítíte velké pnutí a podráždění, sáhněte po pleťové masce. Kromě lehkých hydratačních se nyní nebojte ani vyživujících. Jsou více mastnější a tak skvěle navracejí ztracený hydro-lipidický film - ten kůži chrání před vnějšími vlivy. Nebojte se ani nočních masek.

Zkuste olejíčky


Pokud nejste zastánkyní hutných ochranných  a výživných krémů, zkuste pleťové oleje. Stačí pár kapek. Kůže je miluje, protože pokud jsou lisované za studena a  mají přírodní složení, výborně se vstřebávají a regenerují. Můžete zkusit buď jednodruhové - například mandlový, jojobový nebo arganový olej nebo namíchané. Olejíčky vždy aplikujte na vyčištěnou a vlhkou pleť. Tak se dobře vsáknou a nebudou mastit.

 

  12:31,  aktualizováno  24. března 18:24