Jeden z nejdůležitějších detailů v obličeji: obočí. Jak ho mít ještě dokonalejší?

Proč tužka?


Ne každá z nás má krásně tvarované a výrazné obočí, proto je potřeba mu pomoct. Tvar vytrhejte s pomocí kvalitní pinzety, ale pouze jen ty chloupky, které rostou mimo jeho přirozený tvar. A pak přichází na řadu přesné vytvarování a také dodání barvy. A tady pomůže tužka na obočí.

Jakou si vybrat?


Nikdy nepoužívejte na obočí tužky na oči. I když se může zdát, že v tom není rozdíl, tak ten je veliký. Tuha tužky na obočí je více suchá, barva proto není tak výrazná a vy můžete lépe vykreslovat tvar i jednotlivé chloupky. Navíc neobsahuje ani tak silné pigmentům ale takové, které se co nejvíce blíží barvě vašeho obočí.

Jaké má tužka výhody?


Je skvělá pro začátečnice, které s malováním obočí teprve začínají. Je skladná a malá, takže ji můžete mít vždy u sebe, skvěle se s ní také cestuje. Tužka pomůže i vyměřit tvar obočí – obočí by například mělo začínat na spojnici chřípí nosu a vnitřního koutku oka. A to vyměříte právě tužkou. Pokud je tužka ostrouhaná do špičky, můžete s ní vymalovat i jednotlivé chloupky, celkový dojem pak působ velmi přirozeně.