Jedna z největších katastrof pro vaši pleť? Spát s make-upem z předchozího dne!

Dáte zabrat řasám i očím

Řasy, na kterých je řasenka, se stávají křehčími a náchylnějšími ke zlomení. Právě proto se nikdy nedoporučuje používat kleštičky na řasy na již řasenkou nalíčené řasy. Navíc oči jsou citlivé a tak se může stát, že se ráno probudíte s nateklými víčky a očním zánětem - zvlášť, pokud ještě nosíte kontaktní čočky.

Budete mít větší póry a akné

I po tom nejbouřlivějším večírku si rozmyslíte, jestli aspoň odličovacím ubrouskem líčení neodstraníte. Jen si to představte, co na pleti za celý den zůstane: kromě zbytků líčení také maz, pot, prach a toxiny. Když s tímto nehezkým "mixem" strávíte noc, tak si buďte jistá, že to na pleti ráno uvidíte. Přes tuto vrstvu totiž pleť nemůže dýchat, takže se zanesou póry a v kůži může dojít také k zánětům a vzniku zánětlivých míst.

Získáte víc vrásek a zašedlou barvu

Pro pleť je večerní odlíčení důležité i z jiného důvodu - čistá pleť lépe přijímá následnou péči. Pokožka se v noci totiž regeneruje. Když pleť necháte špinavou, se zbytky make-upu a ničím ji neošetříte, bude dehydrovaná a to je důvodem, že i když jste mladá, tak máte pleť samou vrásku. Navíc budete mít zašedlou, unavenou barvu v tváři, které nepomůže ani ten nejlepší rozjasňující make-up.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:23