Svědivá vlasová pokožka, zplihlý účes nebo zničené konečky. To nechce žádná!

Účes bez objemu


Bez pokrývky hlavy to teď prostě nejde. Čepice je módní doplněk, jenže ten už není takovou peckou pro vlasy. Pod ní totiž zplihne každý účes - ať jste si vlasy vyfoukala nebo ne, a vlasy se mohou i rychleji mastit.

Řešení:

Rychlou pomocí jsou suché šampony a přípravky na objem, díky kterým snadno a rychle dodáte zase vlasům plnost a objem. Řešením jsou také čelenky, které vlasy u hlavy tak nepřiplácnou.

 

Citlivá vlasová pokožka


Mráz, přetopený vzduch, čepice...to všechno vlasovou pokožku dráždí. Ta je vysušená, napjatá a svědí. Jako by ani nebyla vaše.

Řešení:

Jednou týdně před mytím do ní nasucho vmasírujte přírodní olej - skvělý je například jojobový. Nechejte ho deset minut působit a teprve pak vlasy dobře umyjte jemným, nedráždivým šamponem na citlivou vlasovou pokožku. Skvělé pro péči jsou také vlasové vody a tonika, které se používají po mytí a vmasírují se do suché vlasové pokožky.

 

Roztřepené konečky a narušené délky vlasů


Huňaté šály, kabáty a bundy se stojáčkem, díky tomu se konečky mechanicky narušují, a když se k tomu ještě přidají teplotní šoky, jsou konce vlasů suché, nehezké a roztřepené.

Řešení:

Pečujte o konečky vlasů denně a vtírejte do nich regenerační a ochrannou péči. Pokud jsou konce už velmi zničené, nejlepším řešením je zastřihnout je. Budou pak vypadat lépe a zdravěji. Nelpěte proto na každém centimetru a raději mějte krásné a zdravé vlasy.