Jaro a hlavně pak léto je obdobím, kdy na slunci trávíme nejvíce času. Je ovšem jedno, zda ležíme na pláži u moře, šplháme po horách nebo pobíháme po schůzkách ve městě. Pleť je totiž třeba chránit před slunečním zářením všude. Dodržujte těchto pět důležitých pravidel!

1. Namazat se krémem s ochranným faktorem je samozřejmě základ. Ale důležité je myslet i na to, kdy a jak. Nejprve byste měla nanést opalovací přípravek, než vyjdete na slunce a to ideálně 30 minut před. Pak opakujte aplikaci v pravidelných intervalech, zvláště po plavání, i když máte voděodolný opalovací krém.

2. Neopalujte se tehdy, když je slunce na obloze nejvýše. Obecně se doporučuje mezi 11 a 15 hodinou se slunění raději vyhnout. Na dovolené si zjistěte místní informace nebo využijte příslušné aplikace a raději si tou dobou zajděte do stínu na drink.

Opalovací řada od společnosti Clinique vám zajistí dokonalou ochranu před slunečním zářením.

3. Zjistěte si svůj typ pokožky a používejte přípravky s vysokých ochranným faktorem. Ochráníte tak pleť před rakovinou kůže a také před stárnutím. Nezapomeňte si pravidelně natírat i rty. 

4. Kromě opalovacího krému je důležité chránit se i pomocí oblečení, klobouku či kšiltovky. Nezbytné jsou také kvalitní sluneční brýle. 

5. Pokud jste byla na peeligové proceduře či laserovém zákroku, vyhněte se na nějakou dobu slunečnímu záření. Pozor byste si měla dát i v případě, že užíváte léky zvyšující citlivost na sluneční záření.