Kalhotky, podprsenka, košilka… Bez těchhle drobností by žádná z nás nevyšla z domu. Přesto je tu pár maličkostí, které můžou každou ženu zaskočit.

Podle odborníků byste měli mít minimálně deset kusů kalhotek a čtyři podprsenky. Jednu „každodenní“, druhou svůdnou krajkovou, třetí pro „zvláštní příležitosti“ (třeba pod šaty) a čtvrtou sportovní.

Jaká podprsenka je pod oblečení ta nejlepší?

Pozor na ramínka i barvu

Zatímco my Češky neřešíme, zda vršek a spodek k sobě ladí, ve Francii si na to potrpí. Proč? Jde o pocit. „Prádlo je vaše druhá kůže – zvyšuje vaše ženské sebevědomí. Díky němu se můžete v minutě proměnit v erotickou bohyni,“ smějí se rafinované Francouzky.

A mají pravdu. Přesto vás občas kolem nošení kalhotek a podprsenek můžou některé věci znejistět. Tady je pár otázek a odpovědí, které řeší ženy na celém světě.

Dilema číslo 1: Je možné si vzít stejné kalhotky i druhý den?

Proč ne? Pokud je vaše prádlo suché a vypadá čistě, není to problém. Trochu jiná situace nastane, když máte nějaké obtíže – třeba škrábance, výtoky, vyrážky. Použití stejných kalhotek by mohlo infekci ještě rozšířit.

Předkloňte se a zatancujte si, radí stylistka

Jak vybírat podprsenku?

Pozor byste si měly dát i v případě sportování. Při fyzické námaze se zpotíte a většina věcí, které máte na sobě, navlhne. A to je průšvih! Vlhkost totiž vytváří ideální prostředí pro šíření bakterií a kvasinkových infekcí. Takže po cvičení ve fitku to chce určitě převléknout

Správně zvolená podprsenka zvedne prsa i sebevědomí

Dilema číslo 2: Proč pořád kloužou ramínka dolů?

Důvodů může být víc. Třeba špatně vybraná velikost podprsenky. Pokud budete mít volnější obvod podprsenky, ramínka se uvolní a začnou vám padat. Odbornice na prádlo proto doporučují koupit si podprsenku s mírně těsnějším obvodem, ve kterém se ale nebudete dusit. Časem se látka vytáhne a přizpůsobí vašemu tělu a vy nebudete mít při nošení nepříjemný pocit.

Pozor na podprsenku si dejte i při praní. Právě ramínka jsou částí, která se rychle vytáhne a opotřebuje. Podprsenku proto perte ručně a místo klasického prášku použijte dětský šampon

Dilema číslo 3: Z jakého materiálu by nejlépe měly být spodní kalhotky?

Určitě neuděláte chybu, když sáhnete po prádle z bavlny, která je prodyšná a absorbuje vlhkost. Špatné není ani prádlo z některých syntetických materiálů, jako je například polyester, které se hodí především na sport. Absorbuje vlhkost, pot a zbytečně se nemačká

Dilema číslo 4: Jak si mám koupit podprsenku, když mám každé prso jiné?

Tenhle problém můžete vyřešit několika způsoby. Zaprvé: Můžete si koupit prádlo z elastičtějšího materiálu (satén nebo bavlna s elastanem), které se přizpůsobí vašim menším rozdílům. Další volbou je koupě podprsenky s pevnějšími košíčky, které odpovídají velikosti většího ňadra.

Prádlo očima žen a mužů

  • Muži v tom mají jasno. Většina z nich miluje, když se jejich partnerka obleče do krajek, a z barev prádla nejvíce preferují červenou, případně černou.

  • České ženy se paradoxně cítí nejlépe v obyčejném bavlněném prádle. Místo výrazných odstínů si kupují neutrální barvy (béžovou, černou, bílou) a u kalhotek mají rády bavlnu a klasický střih (tedy lidově řečeno, upřednostňují „bombarďáky“). 

Trochu alternativním řešením je použití podprsenky push-up s odnímatelnou výplní. Díky ní budete moci ubrat a přidat tam, kde aktuálně potřebujete.

Dilema číslo 5: Je vhodné spát v podprsence?

Kdysi se věřilo, že spánek v prádle podporuje tvar a pevnost prsů. Podle odborníků je to ale jen holý nesmysl!

Naopak – je to poměrně nezdravé. Může se totiž stát, že pevná konstrukce podprsenky by mohla podráždit kůži, zpomalit krevní oběh a připravit vám bezesnou noc. Proto určitě spěte v noční košili, volnějším prodyšném triku nebo pyžamu, nejlépe z bavlny, hedvábí či flanelu.