Používáte kvalitní péči a přesto výsledky na pleti nejdou vidět? Víme, v čem může být příčina.

Používáte péči příliš dlouho


Když jste si krém pořídila, tak fungoval a pleť po něm byla krásná? Jenže teď se nic neděje, přestože tento přípravek stojí nemalé peníze? Je to tím, že po určité době si kůže na péči zvykne a tak  již účinné látky nefungují tak, jako na začátku. Není dobré krémy příliš střídat, ale zase moc  dlouho je používat také ne. Změnu byste měla dělat ideálně jednou až dvakrát ročně. Ideální je měnit krémy na léto a na zimu, kdy jsou potřeby pleti jiné.

Vybrala jste si špatný výrobek


Vždy u výběru péče je nutné brát v potaz aktuální potřeby pleti. Je dehydrovaná, suchá nebo naopak nečistá? Když například budete problematickou pleť nestále zatěžovat hutnými, mastnými krémy, stav pleti se jenom zhorší. Nebo pro mladou pleť jsou zbytečné liftingové, vyhlazující krémy – účinek prostě neuvidíte.

Krém je starý


Ruku na srdce, jak dlouho krém máte? I ten podléhá určité spotřebě. Zvláště, pokud je balený v kelímku a saháte do něho prsty. Tak se do přípravku dostávají bakterie a krém se může zkazit. Nemějte proto otevřených více krémů najednou a používejte jen jeden. Jak dlouho vydrží vám ukáže piktogram na obalu – je to obrázek otevřeného krému s číslem a písmenem, které udává, kolik měsíců krém od prvního použití vydrží. 12M znamená 12 měsíců – tedy rok, 6M  - 6 měsíců, tedy půl roku.