Je to emoce, je to vzpomínka, jste to VY. Jak docílit, aby byl váš vonný podpis nezapomenutelný?

Začněte od mytí

Aby se vůně postupně přes den rozkládala a ihned nevyprchala, je důležité její vrstvení. Je to jako u růže, jeden okvětní lístek je poskládaný na tom dalším a spolu se rozvíjejí a tvoří celek. Pokud si vůni kupujete, pořiďte si k ní rovnou také sprchový gel, tělové mléko a deodorant. Nejprve se parfemovaným mýdlem umyjte, pak se natřete tělovým mlékem s danou vůní a použijte také deodorant.

Kam vůni aplikovat?

Kůže a její pH mění vůni. Proto je dobré ji nanášet nejenom na místa, kde pulzuje krev ( tam se vůně nejlépe rozvine) ale také na oblečení nebo do vlasů. Když pak půjdete a prohodíte hlavou, vůně se z vlasů okolo vás bude jemně vznášet. Některé značky dokonce nabízejí k vůni přímo také vlasový parfémy. Nebývá to ale často a mnohdy se jedná o limitované edice. S aplikací na oblečení však buďte opatrná, třeba hedvábí nebo jiné jemné a světlé látky byste si parfémem mohla zničit.

Jak často vůni obnovovat?

To záleží, jako máte koncentraci. Na léto jsou ideální kolínské vody, na večer nebo na podzim parfémované vody. Nejdražší je čistý parfém, který je tak koncentrovaný, že ho stačí opravdu jenom kapička. Vůni si můžete dát do rozprašovače s vodou a při žehlení jemně aplikovat na oblečení.

  11:17,  aktualizováno  24. března 2019 14:57