Mnohé ženy považují peeling za cosi zbytečného a nepotřebného. Ale to je chyba, takže se zamyslete nad tím, kdy jste si ho naposled dopřála. Aha, nevzpomínáte si? Další chyba, pojďte to rychle napravit.
Peeling je účinný prostředek k odstranění odumřelých buněk z pokožky. Může být chemický nebo mechanický, ten druhý si buď pořídíte v drogerii, nebo si ho vyrobíte ze surovin, které máte v kuchyni.
Proč ho používat
Je důležitý pro udržení čisté pleti. Nechcete-li stárnout příliš rychle, je třeba pokožce vyjít vstříc a dopřávat jí peeling, protože přirozený cyklus odstraňování odumřelých buněk se postupem věku zásadně zpomaluje.
Díky peelingu zbavíte kůži nečistot, následně se prokrví, projasní a zjemní. Může vám také pomoci s celulitidou, akné i nechtěným zarůstáním chloupků. Nevynechte ho, pokud máte v plánu slunění, a to i v případě, kdy chcete chytit bronz jen samoopalovacími krémy.
Tip
|
Peelingy je nejlepší používat zhruba dvakrát týdně, máte-li citlivou pleť, stačí i jednou za čtrnáct dní.
Jak na peeling? Začněte sprchou, pokožka by měla zůstat mírně navlhčená, nikdy nesmí být suchá. Přípravek jemně vmasírujte do pleti, zejména na obličeji platí, že byste měli postupovat od středu směrem ven. Nakonec peeling smyjte vodou a ošetřete péčí, kterou běžně používáte.
Domácí peelingy
- Proti celulitidě: Do misky nasypte šálek mleté kávy, stejné množství strouhaného kokosu a medu. K tomu přidejte půl šálku hnědého cukru, kakaa a mandlového oleje. Promíchejte a můžete začít používat. Při sladování v lednici vám peeling ní vydrží delší dobu.
- Chce to banán: Rozmačkejte vidličkou půlku banánu. K němu přidejte dvě lžíce ovesných vloček, stejné množství medu a jednu lžíci smetany. Kašičku naneste na navlhčenou tvář, ale vyhněte se citlivému očnímu okolí. Prospěje zejména mastné pleti.
- Svěží tělový. Spojte tři lžíce mandlového oleje a jednu lžíci cukru krystal. Aplikujte nejlépe ve sprše.