Věděli jste, že pokožka na rukou je stejně citlivá jako ta na obličeji? Zároveň ji ale mnohem víc zatěžujeme. Je proto důležité věnovat jí náležitou péči, aby se naše ruce cítily doslova jako v bavlnce.

Pokud jsou vaše ruce suché a popraskané, potřebujete jen jediné. Hydratovat, hydratovat a zase hydratovat! Kvůli malé vrstvě tuku v podkoží pokožka na rukou regeneruje pomaleji, a hydrataci proto potřebuje jako sůl. Doporučujeme proto mít vhodný krém na ruce stále u sebe a pokožce dopřávat pravidelnou péči.

Nejcitlivější kůže je na hřbetu rukou. Nejenže je velmi tenká, ale v podkoží je jen minimum tukové tkáně. I proto nejrychleji stárne. Právě v těchto místech si tak zaslouží dostatečné množství krému.

Na dlaních máme tuku a pojivových tkání víc. Ale nenajdete na nich chloupky ani mazové žlázy, proto hůř absorbují jakoukoli vlhkost.

Pozor na záděry

Jakmile vás ruce začnou nesnesitelně svědit, kůže je napnutá a praská, uleví vám krém s dexpanthenolem a s olejem z měsíčku lékařského.

Nezapomeňte, že i kůžička okolo nehtů potřebuje hydrataci. Jinak bude suchá a budou se na ní tvořit bolestivé záděry. Hydratujte tuto citlivou oblast při každé manikúře. Krém nebo olej zlehka vmasírujte a nechte vstřebat. Na zkrácení nehtů používejte nůžky, nikoli kleštičky na nehty.