I když už usínáte vestoje a toužíte jen po posteli, nezapomeňte se pečlivě odlíčit. Ráno bude vaše pleť svěží a zářivá.

Chce to disciplínu

Čistit pleť je potřeba ráno i večer. Ráno zbavíte pleť zbytku nevstřebaného krému, večer pak odstraníte make-up, ale i prach a maz, který se za celý den na pleti usadí. Po správném vyčistění se pleti bude lépe dýchat a zabráníte tak i předčasnému stárnutí pleti. Pleť je potřeba vyčistit i v případě, že se nelíčíte.

Jak na to

Odličovací přípravky vybírejte podle typu své pleti. Nejprve odličte oči, potom obličej, krk a dekolt. Pleť kolem očí je velmi citlivá, proto používejte přípravek určený speciálně pro tuto oblast. Přejděte k dekoltu, odličujte směrem nahoru, oddálíte tak vznik vrásek a povolené kůže.

Odličovací přípravky Decléor Aroma Cleanse perfektně odstraňují z tváře make-up i veškeré nečistoty a zanechají vaši pleť hebkou a čistou.

Čím se odlíčit

- pleťové mycí gely jsou šetrné, nedráždí pokožku. Jsou vhodné k rychlému odlíčení, protože v sobě často spojují účinky mléka a tonika. Mycí gely můžete nanášet jednoduše prsty, napěnit jemnými krouživými pohyby a smýt čistou vodou.

- odličovací mléka jsou vhodná pro suchou a citlivou pokožku díky svému lehkému krémovému složení. Volte mléka neparfemovaná nebo taková, která obsahují jen jemně nealergenní parfemace.

- pleťové vody, tonika a pěny pleť osvěží a sjednotí barvu. Oblíbené jsou u žen se smíšenou až mastnou pletí.

- micelární vody jsou v poslední době hitem v odličování. Odlíčí oči i obličej, umí si poradit i s voděodolným make-upem. Nazývá se podle shluku molekul, tzv. micel, které na sebe vážou nečistoty. Nahrazuje pleťové mléko, pleťovou vodu i odličovač očí. Tím šetří nejen náš čas, ale i peníze.

- odličovače očí vybírejte pečlivě.Na obalu hledejte, zda je přípravek oftalmologicky testován, což vám zajistí, že oči nebudou podrážděné. Pokud nosíte kontaktní čočky nebo máte velmi citlivé oči, volte jen přípravky určené přímo pro velmi citlivé oči. Zvolený přípravek naneste na kosmetický tampon a na několik vteřin přiložte na zavřené oko. Na tampon netlačte, jen lehce a jemně setřete jedním tahem nalíčení. Pokožku těsně pod okem odličujte směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu.

- dvoufázové odličovače a odličovače na bázi oleje. U dvousložkového odličovače bývá jedna ze složek olejová, a tak dokáže rozpouštět i voděodolná líčidla. Odličovací olej se k pleti chová jemně a nepřesušuje ji. Mnoho profesionálních vizážistů na něj nedá dopustit.

Témata: mléko