Každodenní odličování a čištění pleti je pro ni naprosto nezbytné. Jedině tak může působit svěže a dokonale vstřebávat pěstící látky.

Povrch pleti neustále pokrývá takzvaný kožní film. Tvoří ho maz, pot, odumřelé kožní buňky, prach i zbytky líčidel. Usazené nečistoty můžou pleť podráždit, ucpat póry či způsobit zánět. Proto je nezbytné dopřát jí důkladnou a pravidelnou čisticí péči.

Pokud to neděláte, smiřte se s tím, že pleť nezachrání ani ty nejluxusnější krémy na světě, jelikož účinné látky se do znečištěné pleti nevstřebávají, naopak ji ještě více dusí.

Důležité je ovšem nejen večerní, ale i ranní čištění. V noci se totiž pleť regeneruje a spouští se také samočisticí proces, během kterého se vylučuje nadbytečný maz a pot. Takže jí dopřejte očistu i ráno po probuzení.

Jak na odličování

S odličovacím rituálem začínejte u očí. Jde o velmi citlivé partie obličeje, používejte tedy odličovač určený přímo na oční okolí. Naneste ho na tamponek, chvilku přidržte na víčku i řasách a potom stírejte kruhovými tahy od vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu. Postup opakujte, dokud tampon nebude úplně čistý.

Jen voda nepomůže

Opláchnutí vodou na odlíčení ani čištění nestačí. Vodou opláchněte obličej až poté, co je pleť vyčištěná.

K odlíčení ostatních partií obličeje použijte micelární vodu, pěnu, gel či odličovací mléko. Záleží jen na vás, co vám bude vyhovovat nejlépe.

Na pleť nikdy netlačte, při čištění postupujte pečlivě, ale jemně.

Co se týče odličovacích ubrousků, jsou velmi praktické na cesty nebo do posilovny. K dlouhodobému používání se ale příliš nedoporučují.