Jak připravit šatník na podzim a zimu? Hlavně barevně!

Jako každou módní sezónu, tak i pro letošní podzim a zimu vydal Pantone barevnici zahrnující pět klasických odstínů a deset aktuálních sezónních barev. Tato barevnice vzniká po Newyorském týdnu módy, na kterém představují přední světové značky jejich nové kolekce. Barevnice slouží k tomu, aby se menší značky a hlavně vy orientovali v trendy barvách a v tom, co vás bude čekat za barevné kombinace v obchodních domech.

Podzim nám nachystal milé překvapení v podobě několika neobvyklých odstínů. Barevnice má podpořit naši individualitu, kreativitu a vyhovět všem našim potřebám. Z loňského roku se můžete těšit na červené barvy, které už nejsou tak zářivé, ale naopak se posunuly do temnějších vínových odstínů (Red Pear, Viliant Poppy). V kombinaci se zemitými tóny Martini Olive a Russet Orange nám budou evokovat zbarvení stromů a spadaného listí. Po delší pauze se na módní scéně opět objevila fialová a to hned dvakrát. Tmanší (Ultra violet, barva roku 2018) a světlejší (Crocus Petal). V podzimní paletce nesmí chybět jasnější žlutavé tóny, které připomínají podzimní sluneční paprsky. Limelight, tato žluto-zelená barva, jako by byla zahalena v mlhavém podzimní ránu v kontrastu s Ceylon Yellow, která dodává do barevnice trochu exotiky.

Pět základních odstínů tvoří tři studené barvy (Tofu, Almond Buff, Quiet Gray) a dvě teplé (Sargasso Sea, Meerket). Meerket je doslova “must have barva” protože se lehce sladí téměř ke všemu, připomíná nám barvou trdelník a perníčky, tím nám navíc navozuje atmosféru Vánoc. Tyto barvy jsou vybrané tak, abyste je mohly pohodlně kombinovat s “trendy desítkou”. Je dobré mít také v těchto barvách pár základních nestárnoucích kousků.  Jako například kalhoty, trička, halenky atd..

Není nic hezčího, než i v sychravém počasí být oblečený barevně a usmívat se. Zapomeňte na černou a nebojte se barev!