Ke kráse vede zlatá střední cesta. Když pro ni uděláme málo, je to stejně špatně, jako když uděláme moc. Ve spěchu nedbale oholené nohy jsou stejné faux pas, jako helma na hlavě, pokud to přeženeme s tužidlem a lakem na vlasy. Jaké děláme největší kosmetické chyby?

1. Účes jako helma

Rande, večírek nebo důležitá schůzku, to jsou skutečně situace, kdy musíme vypadat perfektně, ať už svůdně nebo naopak sebevědomě a profesionálně. Účes je korunou našeho celkového vzhledu a každá si přejeme, abychom uspěly, a tak před odchodem z domova stojíme dlouhé minuty před zrcadlem a snažíme se zkrotit tužidlem každý pramínek vlasů, který neposlouchá a trčí.

Po tužidle přijde na řadu lak a katastrofa je na světě. Odejdete nakonec s „helmou“ na hlavě. I když se pokusíte si ji v průběhu večera ledabyle prsty rozhrábnout, na dotyk vaše vlasy už ten večer rozhodně nebudou hebké a vláčné. A že dotýkat se „helmy“ je nepříjemné, ví už bohužel i nejeden muž.

2. Pozor na lepivý lesk a rtěnku

Rtěnky a lesk vypadají nádherně a mohou být šik, pokud chcete okouzlit, ať už jako královna večírku, nebo udělat dojem na svého profesora či budoucího zaměstnavatele. 

Ale pozor: lesk na rty, který příliš lepí, a stejně tak velmi často i výrazně nalíčená ústa odrazují muže od polibku. Neobejdete-li se bez barev na rty, vybírejte lesky, které nelepí. Takové pochopitelně existují!

3. Příliš mnoho parfému

Vonět chceme, o tom žádná, ale nemusí kvůli tomu ostatní v místnosti omdlévat. I když se vám po dvou hodinách zdá, že parfém na vás přestal vonět, vězte, že nepřestal. Drží se vaší kůže i oblečení, nebojte. Ostatní stále cítí jeho vůni, to jen váš čich vůči němu otupěl. V případě toaletních vod můžete aplikaci zopakovat po šesti až osmi hodinách.

4. Nevhodný make-up

Tady můžeme udělat chybu rovnou dvakrát. Za prvé, pokud zvolíme líčení nevhodné pro konkrétní příležitost a za druhé, když obličej místo lehké vrstvy make-upu překryjeme několikacentimetrovou maskou, v níž připomínáme spíš klauna. Ano, určitě tak zaujmete, ale spíš jako atrakce, než jako femme fatale.

Do zaměstnání si pravděpodobně na oči nenanesete zlaté stíny se třpytkami či jakékoli extravagantní líčení. Jestli si nejste jistá, zda se pro danou příležitost zvládnete vhodně nalíčit, držte se osvědčeného „méně je někdy více“.

5. Nedůsledné oholení

Pokud se holíte ve spěchu, nebo používáte tupou žiletku, stává se, že některé chloupky či dokonce celé partie vynecháte. Dbejte také na dobré osvětlení, protože když na inkriminovaná místa dobře neuvidíte, snadno nějaký chloupek přehlédnete.

Obecně se doporučuje odstraňovat chloupky večer po koupeli nebo sprše. Do rána bude mít pokožka čas zregenerovat a večer také míváme více času než ráno. Díky teplé vodě chloupky změknou a snáz je oholíte i s pomocí gelu nebo pěny na holení. Aby holení vaši pokožku nepoškozovalo a docílily jste hebké a zářivé textury, na závěr holení místo opláchněte, osušte jemným ručníkem a použijte zklidňující krém.