Pantofle byly dříve využívány především jako obuv domácí. V poslední době se staly jedním z hlavních módních trendů. Inspirujte se nejžhavějšími kousky současné sezóny a pořiďte si stylové pantoflíčky.

Zvýšená podrážka

Stejně jako u tenisek, i u pantoflí se letos hojně setkáváme se zvýšenou podrážkou. Ta je nejen moderní, ale také nesmírně pohodlná. U jarní a letní obuvi se pak jedná o podešev více či méně zdobenou. K nejčastějším okrasným prvkům patří korálky, nýtky a přírodní materiály, ze kterých je podrážka vypletená. Kopírují tak linie klasické španělské obuvi zvané espadrilky.

Baťa, 1599 Kč

Zaměřeno na detail

Kromě podrážek se zdobení objevuje u svrchní části pantoflí. Zde narazíte na kovové aplikace, přezky, uzle či vyšívání. Módní designéři si také pohráli s materiály. Nejčastěji jsou k vidění semišové textilie a povrchové lakování. Absolutním trendem jsou pak metalické odlesky, které ke slunečnému období neodmyslitelně patří.

Zara

Inspirace zvířecí říší

Zvířecí potisky jsou momentálně jedním z trendů, jež hrají v módním světě prim. Naleznete je nejen na oděvech, ale i doplňcích. Výjimkou nejsou ani pantofle. Výhodou divokého vzoru je, že podtrhne outfit a dodá mu nevšední šmrnc. obdobné pantoflíčky by vám rozhodně neměly chybět!