Šedá eminence v péči o nehty a přitom je tak důležitý. Jak s ním pracovat a jaký si vybrat?

Pozor na aceton

Odlakovačů je na trhu celá spousta. Důležité je ale nešetřit a vybírat si jen ty kvalitní. Vždy by měly být bez acetonu a obsahovat pečující a výživné látky. Aceton v odlakovačích není dobrý, protože je velmi agresivní a nehty velmi vysušuje. Ty jsou pak dehydrované a rychle se lámou a štěpí. Některé odlakovače nyní mají i speciální složení, které nezapáchá, což je jejich obrovská výhoda.

Přírodní? Fungují?

Na trhu nyní existují i odlakovače, které mají přírodní složení. Obsahují speciální oleje, které lak rozpustí. Musíte ale počítat s tím, že fungují trošku jinak, než ty klasické. Práce s nimi není tak rychlá. Tampónek s odlakovačem musíte k nehtu přiložit a nechat aspoň 20 sekund působit, teprve pak barvu můžete stáhnout a musíte to dělat i několikrát za sebou. Výhodou je, že vůbec nezapáchají a také že nehty vyživují. Nevýhodou je poměrně vysoká cena, ale zase vám dlouho vydrží.

Jak s nimi pracovat?

Odlakovače existují i ve variantách pro daný typ nehtů. Zakoupíte je u nehtových značek. Přípravek naneste na vatový tampónek, jemně přitlačte k nehtu a pak směrem od nehtového lůžka ke špičce nehtu barevný nátěr stáhněte. Zamezíte tak zabarvení nehtů a nehtového lůžka. Pokud nosíte tmavý lak, tampónky často měňte za nové. Po každém odlakování si nehty umyjte jemným, pečujícím mýdlem pod tekoucí teplou vodou. Pokud si nehty hned nebudete lakovat, ošetřete pečujícím olejíčkem, kterým ji dodá hydrataci a výživu.