Toužíte po krásných nehtech, ale nemůžete se zbavit toho otravného zvyku kousání? Víme, co s tím!

Relaxujte


Kousání nehtů nejčastěji souvisí se stresem. U mnoha lidí je známkou nervozity, kdy se v napjatých situacích tímto uklidňují. Jenže pak je to začarovaný kruh. Proto je důležité snažit se tyto situace odbourávat. Často pomůže jen velmi málo - třeba si lépe zorganizovat den, jít si zaběhat, zacvičit si jógu nebo velmi rychle zabírají také Bachovy esence Stres. Jsou to kapky z výtažky z rostlin, které mají vliv na psychiku a velmi rychle uklidní. Výborně také uklidňuje kosmetika s vůní levandule.

Zkuste profi manikúru


Zajděte si k odborníkovi, který dá vaše nehty rychle do hezčího stavu a nechejte si tam udělat krásný permanetní lak, který vydrží více dní. Za prvé to nestojí málo, takže vám bude škoda tolik peněz vyhodit a za druhé lak vypadá tak krásně, takže si ho také nebudete chtít poškodit.

Vsaďte na hořkost


Jestliže nemáte ráda barevné lakování, je tady ještě jedna skvělá věc - na trhu existují speciální bezbarvé laky, které mají hořkou chuť. Když si je dáte na nehty a pak do pusy, rozlije se vám hned na jazyku velmi nepříjemná pachuť, která jen tak rychle nezmizí.

Vybudujte si návyk


Je prokázáno, že z věci, kterou děláte pravidelně 21 dní, se stane návyk. A tak je to i s kousáním nehtů. Když si zvyknete na ně tři týdny dní nesahat, pak zjistíte, že už nemáte potřebu si je kousat. K tomu, abyste to dokázala, použijte body viz výše.