Konečně hezké a zdravé nehty? Ano!

Správně zkracujte


Nehtům nepomáhá, když si je stříháte - tím se narušují a pak praskají. Měla byste si je zkracovat a jejich tvar upravovat pilováním. Nejprve použijte hrubší stranu pilníku a pak tou druhou, jemnější, uhlaďte jejich povrch. Velmi důležité je ale pilovat jen jedním směrem, aby se pak nerozdvojovaly.

Do chladu jen s ošetřenými nehty


Velmi studené počasí nemá dobrý vliv na kvalitu nehtů – stejně jako u pleti a u vlasů se vysušují a pak se třepí. Než jdete ven, namažte si ruce regeneračním krémem, který pečuje také o nehty. Ty jím, nebo speciálním sérem na nehty, také dobře promasírujte.

Lakujte


Třepivým nehtům pomáhá, když je nalakujte pečujícím lakem na nehty - jsou více chráněné před vnějšími vlivy a díky mytí rukou nedochází k jejich dehydrataci. Lak ale nepoužívejte na mastné nehty, nedržel by. Ideální jsou kalciové laky nebo s obsahem vitamínů a také péče. Často se používají jako laky podkladové.

Vyživujte zevnitř


Kvalita nehtů mnohdy souvisí i s výživou. Proto zkuste do svého jídelníčku zařadit více potravin bohatých na zinek a křemík - ty jsou pro zdravé nehty nezbytné. Najdete je v dýňových semínkách, hovězím mase nebo v mandlích, vločkách a pomerančích. Druhou variantou jsou doplňky stravy, které zinek a křemík obsahují.