Pořád se vám lámou a nenarostou? Tak zkuste toto:

Začnete očistou

Stav nehtů je závislý na zdraví i psychice, všechno se na nich projeví. Než si začnete kupovat spoustu kosmetických přípravků, kterými je budete ošetřovat, nejprve zkuste vnitřní očistu - takový malý detox. Tělo se vyčistí a bude lépe i přijímat jiné látky, které pak nehty zpevní. Detox by ale neměl být násilný a agresivní, ale postupný, mírný. Skvělé jsou přírodní pitné kúry. Ideální je alespoň dvouměsíční, až tříměsíční kúra. Na nic nespěchejte, silné a zdravé nehty potřebují čas.

Posilujte zevnitř

Když je vaše tělo vyčištěné, přichází na řadu doplňky stravy, které jsou za kvalitu nehtů zodpovědné. Vynikající je například křemík a vitamín H. Křehkým nehtům často také chybí vápník. Nehty posílí také zinek, zkuste každý den jíst dýňová semínka.

Pozor na odlakovač!

Nehty, které se lámou, jsou dehydrované,  suché a křehké. Často to může být způsobeno i nevhodným odlakovačem, který je vysušuje a narušuje. Odlakovač vždy volte bezacetonový, ideálně s obsahem pečujících látek. Na trhu už najdete také odlakovače na přírodní bázi, se kterými budete sice pracovat déle, ale o to šetrněji.

  12:42,  aktualizováno  24. března 2019 15:03