Milujete barevné laky? Ty nejlépe vyniknou na upravených nehtech. Víme, jak na to!

Odlakujte


S nehty vždy musíte pracovat, když jsou bez laku. Ideální a šetrné jsou odlakovače bez obsahu acetonu. Velmi praktické jsou tzv. instantní odlakovače. Mají v sobě houbičku, do které stačí strčit prst, pootočit a nehet je čistý!

Upravte tvar


Po odlakování si umyjte ruce a suché nehty začněte pilovat. Hrubým pilníkem je můžete zkrátit, jemnějším dopilovat jejich povrch. Pilujte vždy jedním směrem, aby se pak nehty netřepily.

Pečujte o kůžičky


Nehtovou kůžičku si nikdy nestříhejte. Jednak si můžete poranit lůžko, ale čím více to budete dělat, tím kůžička poroste tvrdší. Ideální k šetrnému odstranění jsou speciální gely, které rozpustí suché kožní buňky a pak je jen stačí špachtličkou odstranit.

Lakujte


Barevné laky jsou in a nebojte se barev. Před lakováním ale vždy jako první vrstvu naneste podkladový lak. Jednak nehet zpevňuje, ale také ho chrání před zežloutnutím od barevných pigmentů z laku. Navíc pak budou dobře držet i dvě vrstvy laku.

Chraňte


Na závěr nehty přetřete ochrannou bází – průhledných ochranným lakem, tzv. Top coatem, který zajistí, že lak déle vydrží a zajistí také vysoký lesk.

  9:00,  aktualizováno  30. března 14:02