Nová sezóna přeje tmavým barvám na nehtech. Jak na to, aby byly dokonalé?

Délka? Krátká!

I když na přehlídkách byly vidět nejrůznější délky nehtů od špičatých, mandlových, přes rovné, tak tmavý lak nejlépe vypadá na krátkých perfektně upravených nehtech. Chybu neuděláte, pokud dodržíte jejich přirozený tvar. Tmavý lak na dlouhých nehtech působí to při běžném nošení až vulgárně.

Jakou barvu?

Sáhněte po černé, vínové, po temné pařížské modři nebo po šedé. Po veselém a zářivém létě se těmnější barvy na podzim hodí. Jestli jsou na vás příliš smutné, zvolte jako přechodnou barvu temně červenou nebo klasickou rudou.

Pozor na podklad

Aby tmavý lak vyniknul, musí být nehty precizně upravené – jejich povrch a také nehtové kůžičky. Povrch můžete jemně vyhladit leštičkou na nehty. Pozor ale aby lak k nehtu dobře přilnul, neleštěte je do zrcadlového lesku. Spíše ho jen hrubší vrstvou leštičky vyhlaďte. Kůžičky odstraňte speciálním gelem, který je rozpustí – cuticle removerem. Pak, aby tmavým lakem nehet nezežloutnul, ho nalakujte ochranným podkladovým lakem.

Hrajte si s finišem

Tmavý lak můžete ozvláštnit i nadlakem. Je důležitý, protože prodlužuje trvanlivost laku a dělá krásný lesklý finiš. Tuto sezónu budou velmi in také matné nadlaky. Udělají na barevném laku sametový povrch a vypadá to úžasně. Klidně si matným lakem můžete nalakovat jen dva prsty a ostatní nechat lesklé nebo třeba jen konečky nehtů.

  7:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:44