Tmavé laky způsobují, že přírodní nehty získají nehezký, žlutý nádech. Co s tím?

Zkuste optický trik


Jestliže nechcete mít nehty stále nalakované barevným lakem, je tady SOS řešení. Na trhu existují bezbarvé laky, které v sobě mají fialové pigmenty. Když nehet nalakujete, fialový pigment neutralizuje žlutou barvu a nehty tak vypadají bíle.

Soda nejen na zuby


Vše, funguje na zuby, často pomáhá také u nehtů. Skvělá je na to jedlá soda: vysypte ji do misky a smíchejte ji na kaši s malým množstvím vody. Pak nehty do této "kašičky" ponořte a nechejte ji tři až pět minut působit. Pak důkladně smyjte. Protože však soda dost vysušuje, ihned pak nehty natřete bezbarvým vyživujícím olejíčkem nebo krémem na nehty.

Sáhněte po octu


Babský recept, který funguje: do sklenice vlažné vody přidejte tři lžíce klasického lihového octa a ponořte tam na pět minut nehty. Pak je opláchněte čistou vodou a ruce si i nehty, nakrémujte.

Zázračná citronová šťáva


Citrón je pro nehty fantastický: výborně je posiluje a zpevňuje a také odstraňuje jejich nepříjemné zabarvení. Důležité je ale používat ho pravidelně - každý den do nehtů vmasírovat jeho šťávu a nechat pár minut působit a pak smýt. Výsledek se obvykle objeví po pár týdnech.