Zeptali jsme se za vás Luis Carbajal z vědeckých laboratoří NIVEA

Luis Carbajal popisuje hlavní ingredience v 99% složení.

Výrobky obsahují hydratační složku glycerin a kombinaci olejů a zvláčňujících látek, které přinášejí především pěsticí a zjemňující účinky. Patří mezi ně například jojobový olej či bambucké máslo. Navíc každý výrobek obsahuje jednu ingredienci v bio kvalitě.

Ingredience, které získáváme z přírody, si udržují více než polovinu své molekulární struktury a přirozeného stavu i po zpracování – včetně vody. Ingredience přírodního původu se tedy ještě před tím, než se dostanou do jejich složení, zpracovávají.

A co obsahuje zbývající 1 %? Jde o látky, které zajišťují vhodnou konzistenci a bezpečné užívání produktů celé řady. Jde například o parfemaci, která dělá výrobky příjemnějšími. Alkohol a konzervační látky jsou zase zodpovědné za větší stabilitu a bezpečnost výrobků – bez těchto látek jinak hrozí množení mikroorganismů.

Společnost Beiersdorf, vyrábějící kosmetiku NIVEA, se navíc do roku 2025 zavázala ve svých obalech používat 30 % recyklovaného, znovu použitelného nebo kompostovatelného plastu. Proto již i nyní v čisticí řadě NATURALLY GOOD najdete lahvičky z recyklovatelných plastů a všechny papírové krabičky jsou z udržitelně spravovaných lesů. Také se značka NIVEA zapojila do boje proti odlesňování.

Externí obrázek

Rozjasňující denní krém s bio aloe vera

Zajišťuje 24hodinovou hydrataci, rychle se vstřebává a osvěžuje pleť. Obsahuje organickou aloe vera, která se v přírodní péči o pleť používá už více než 3000 let. Slouží k hojení, regeneraci a hloubkové hydrataci pleti. V kombinaci s jojobovým a mandlovým olejem pečuje a rozjasňuje pleť.

Externí obrázek

Regenerační noční krém s bio arganiovým olejem

Díky složení s bio arganiovým olejem zajišťuje pleti noční regeneraci a zářivý vzhled ráno. V kombinaci s mandlovým a jojobovým olejem pleť vyživuje, omlazuje a hydratuje ji.

Externí obrázek

Čisticí pleťové mléko a voda s bio zeleným čajem

Oba čisticí přípravky obsahují výtažky z organického zeleného čaje. Čisticí mléko jemně a účinně odličuje, poradí si i s voděodolným make-upem a řasenkou, odstraňuje z pleti nečistoty. Pleťová voda zase slouží k dočištění pleti a zanechává pokožku čistou a svěží.

Externí obrázek
  10:00