Kvůli koronaviru, který stále trápí téměř celou planetu, se mění chování nás, lidí ve všech možných ohledech. Právě z tohoto důvodu bude dalších 12 měsíců v módním průmyslu také jiných. Nahlédněte pod pokličku budoucnosti světa odívání.
Skvělá zpráva, pohodlí tepláků se nemusíme vzdávat!

Skvělá zpráva, pohodlí tepláků se nemusíme vzdávat!

Tepláky bodují

Už od jarní karantény začalo být zcela evidentní, jak se módní pole mění. Spotřebitelé začali více přemýšlet o nakupování  a pomalu se i měnily dosavadní trendy. Dřívější důraz na ženskost v podobě šatů, romantických vzorů, barev a materiálů vystřídalo oblečení ryze pohodlné. 

Číslem jedna se staly teplákové soupravy, které už není ostuda vynést dále než jen s odpadky. Dnes můžeme spatřit komfortní sety v mnoha podobách a kombinacích určených například do práce, samozřejmě za předpokladu, že s tím nemá zaměstnavatel problém.

A právě o pohodlí bude i rok 2021. Následující měsíce fandí oversize střihům, teplákovině, bio bavlně a komfortu celkově. Větší důraz bude kladen na pyžama a noční košile. Své místo na výsluní najde také domácí obutí. Pravděpodobně se budou zmíněné kousky objevovat i pro běžné nošení. Další trendy těžko předpovídat, protože na skladech značek zbyly velké přebytky z letošního roku zasaženého pandemií.

„Značky měly po celý tento rok problém s odbytem svého zboží, kdy jim z důvodu uzavřených prodejen zůstala řada neprodaných věcí viset na ramínkách. Do svého sortimentu se proto snaží zařadit více kolekce, které nepodléhají současným trendům a sezonám, a tudíž na ně není kladen tlak rychle je prodat. A tak budou dle mého více než kdy jindy trendy právě nadčasové kousky a basic věci,“ předpovídá Barbora Míková, která je lektorkou na Institutu módní tvorby.