Některé ženy o nich nechtějí ani slyšet a do šatníku by si je za nic na světě nepustily, pak jsou tu ale také skalní fanynky, které jich mají celý arzenál. Řeč je o legínách, oslavované i zatracované variaci na obepnuté kalhoty.

Vzít na milost legíny není jen tak, mnohé ženy je budou mít navěky spojené se sportovním úborem, jiné je chápou jako něco dobrého tak maximálně na doma. Vyplatí se ale dát jim šanci, překvapí vás tím, jak jsou slušivé a pohodlné, samozřejmě za předpokladu, že máte ty správné legíny a dobře je nakombinujete. 

Ideální jsou kousky s vyšším pasem, které zpevní bříško, na trhu jsou nicméně k dostání i přímo tvarující, které umí zvednout zadeček. 

Zeštíhlující efekt mají ale i obyčejné černé legíny, krásně totiž zúží nohy. To už se například o tělových říct nedá, jejich nositelky vypadají obvykle víc naze než půvabně. 

Obecně lze tvrdit, že tmavší modely jsou příhodnější a padnou většině žen, zatímco světlé legíny je lepší přenechat jen štíhlým a drobným dámám. 

Ty si můžou dovolit vzít k legínám krátký top, samozřejmě jako sportovní úbor, na běžné nošení je vhodné držet se pravidla, že legíny ani džegíny (pevnější legíny se vzhledem a prvky džínových kalhot) nejsou kalhoty, mají spíš funkci punčoch, proto k nim patří tunika, kardigan nebo sako, prostě něco, co sahá až pod zadeček. 

Na volnočasové aktivity je ale možné popustit uzdu fantazii, barevné a vzorované legíny se staly hitem posledních let a s jednobarevným volným topem jsou přímo symbolem ležérnosti a pohodlí.

Na běhání i procházku přírodou využijete jednoduché jednobarevné legíny. S...

Tip pro vás

Nenechte se zlákat k tomu, abyste si kupovala příliš levné legíny z nekvalitních materiálů. Kromě toho, že budou po druhém praní plné drobných dírek, hrozí, že se vám na nich vytahají kolena. A to opravdu není nic moc.