Asi jen málo žen se může chlubit naprosto dokonalou pletí. Trápí vás nějaký ten problém nebo nedostatek a nechce se vám používat na jeho zakrytí silný make-up? Poradíme vám, jak pleti pomoct i bez něj.
žena tvář kosmetika peeling péče pleť

Zjemnění rozšířených pórů

Alfou a omegou péče o pleť je pravidelné čištění. Kromě klasických odličovacích a čisticích kosmetických přípravků je ideální používat také jemné peelingy, tonika a pleťové masky s ovocnými kyselinami.

Ilustrační snímek

Hydratace suchých partií

Jestli vám kůže na určitých místech připadá přesušená, je problém v narušené regulaci tuků a vlhkosti. K jejímu zjemnění vám pomůžou silně hydratační a výživné krémy, které se svými vlastnostmi podobají tuku v pokožce a zároveň obsahují účinné látky, které pleti dodají hydrataci.

ilustrační snímek

Redukce drobných vrásek

Není divu, že klasickým prostředkem proti stárnutí pleti je účinná látka s názvem retinol. Podporuje totiž tvorbu kolagenu a urychluje regeneraci buněk.

ilustrační snímek

Rozjasnění kruhů pod očima

Příčinou nehezkých tmavých kruhů pod očima často bývá špatné prokrvování – například vlivem nedostatku spánku, nadměrné únavy, stresu a také genetických dispozic. 

Proto by měly pečující kosmetické přípravky určené na tenhle problém v první řadě podpořit proudění krve, ale také pokožku posílit, aby žilky tolik neprosvítaly. Skvělým pomocníkem je korektor.

ilustrační snímek

Zmírnění zarudnutí

Červené žilky jsou mnohým ženám dány, jak se lidově říká, do vínku. Dá se tomu ovšem předejít a příznaky kuperózy (začervenání), která je formou růžovky (rosacea), zmírnit třeba používáním posilujících pěsticích kosmetických přípravků se schopností potlačit nejrůznější záněty. Zároveň také zklidňují a posilují cévy. Je-li problém dlouhodobější, je třeba navštívit dermatologa.

Mačkání pupínků je návykovou, lze jen těžko odolat, přesto se jedná o zásadní průšvih proti následné tvorbě akné.

Potlačení akné a pupínků

Aby se pupínky ještě nezhoršily, je především třeba dát od nich prsty pryč a obličeje se nedotýkat. K péči o aknózní pleť používejte krémy s obsahem kyseliny salicylové (nejlépe dvouprocentní) a jemné mycí gely. Rozhodně se vyhněte peelingům s abrazivními částečkami. Ty totiž můžou bakterie usídlené v pokožce roznášet dál a vyvolat další nepříjemné záněty.

ilustrační snímek

Zesvětlení pigmentových skvrn

Tady jsou pomocníky pleti jednoznačně vitamín C, arbutin a ovocné kyseliny. Při denním používání podporují tyhle aktivní složky odlupování odumřelých částeček kůže a obnovu buněk. Ve formě peelingu a krému můžou skvrnky opravdu postupně zesvětlit – nezbytné je ovšem jejich pravidelné a dlouhodobější používání. Důležité je také zajistit pleti každý den ochranu proti slunečnímu záření.