Toužíte být šťastní? Hloupá otázka, že? Kdo by nechtěl?! A víte, že štěstí není jen náhoda, ale stav, ke kterému se můžete vědomě dopracovat?

Toužíte být šťastní? Hloupá otázka, že? Kdo by nechtěl?! A víte, že štěstí není jen náhoda, ale stav, ke kterému se můžete vědomě dopracovat?

1. Žijte přítomným okamžikem

Určitě už jste slyšeli anglický pojem „mindfulness“, který se teď hojně skloňuje. Víte, co přesně znamená? Jedná se o bdělou pozornost nebo všímavost, prostě a jednoduše žít přítomným okamžikem, nemyslet na minulost ani budoucnost. Zaměření se na teď vám přinese zklidnění, uvolněnost a úlevu od stresu. Zkuste se třeba zaměřit na vlastní dech a uvidíte, co to s vámi udělá.

2. Pište si deník

Že to zní trochu oldschoolově? No, trochu… ale zkuste to a uvidíte samy. Deníčku svěříte své radosti i starosti a nebudete je muset pořád nosit v hlavě, utřídíte si myšlenky a hlavu jednoduše vyčistíte. Zároveň si uchováte vzpomínky a taky podpoříte svou kreativitu. Prostě jeden lepší důvod než druhý!

3. Čtěte

A nemyslíme tím jen časopisy. Udělejte si čas a přečtěte si knížku. Nemusíte zrovna plnit Čtenářskou výzvu a přečíst za rok 20 knih, ale čas od času je skvělé ponořit se do fiktivního nebo třeba i reálného příběhu a nemyslet na svou vlastní realitu.

4. Stáhněte si meditační aplikaci

Meditujte! Že nevíte jak, nebo nemáte čas? Stáhněte si jednu z meditačních aplikací a skoncujte se všemi výmluvami! Denní cvičení vám zabere jen pár minut. Zkuste třeba Headspace nebo Smiling Mind a přesvědčte se, že meditovat je skvělá možnost, jak se zklidnit a být šťastnější.

5. Choďte do přírody

Chcete načerpat sílu? Vyrazte na výlet, nebo pokud nemáte čas, do některého z městských parků. A nejen proto, že zelená uklidňuje. Čerstvý vzduch prospěje vašemu mozku, který si okysličení rozhodně zaslouží, přijdete na jiné myšlenky a zároveň protáhnete při procházce své tělo. Zkuste to!

  22:07,  aktualizováno  24. března 2019 15:09