Nanést řasenku na řasy a rtěnku na rty určitě umíte. Ale jaké triky používají opravdoví kosmetičtí odborníci, aby dosáhli obzvlášť perfektního nalíčení? Podívali jsme se jim trochu pod prsty.

Spalující pohled

Nic není tak svůdného jako sexy zvednutí nalíčených řas…

1. Máte hodně jemné řasy a chcete je mít výraznější? Pak zlehka ponořte kartáček na obočí do dětského pudru a řasy jím před nalíčením pročešte. Teprve potom použijte řasenku.

2. Mnohem decentněji než tvrdá tmavá linka kopírující nahoře a dole oblouk řas bude působit jen zdůraznění kajalovou tužkou. A to nejlépe voděodolnou variantou, aby se líčení hned nerozpilo.

3. Je jedno, jak málo jste v noci spaly, milé dámy, klidně jste mohly prohýřit noc. Trocha světlého pudru ve vnějším koutku oka totiž rozzáří bělmo a celkově i pohled.

4. Abyste zkrotily své neposlušné obočí, dejte si na prst trochu pečujícího balzámu nebo obyčejného laku na vlasy a přejeďte jím chloupky obočí po směru jejich růstu.

5. Pokud před nanášením pudrových očních stínů na horní víčka nejprve použijete podkladovou bázi a stíny na ni potom aplikujete lehce navlhčeným štětečkem, budou držet mnohem déle.

6. Trápí vás pokleslá víčka? I s tím se dá něco dělat. Horní víčko naličte světlým podkladem a oční záhyb zvýrazněte tmavou barvou, kterou protáhněte nahoru. Nakonec vše opatrně zmatněte.

Metalické odlesky dodají pohledu hloubku a jiskru.