Čím okamžitě osvěžit pleť a rychle ji dostat do pohody?

Léto je pěknou zkouškou pro pleť - je vysušená a rychle ztrácí vodu. Ano, hydratační séra a krémy pomůžou, ale je tady i ještě jeden velký trend, který k nám přišel z mekky krásy - z Koreji. Jsou to speciální sheet nebo-li plátýnkové masky.

Co to je?

Asiatky jsou péčí o pleť přímo posedlé, protože dokonalá bez jediné chybičky a flíčku je tam znamením krásy. Proto se o ní starají opravdu poctivě a nebojí se kosmetiku vrstvit a použít i klidně deset přípravků najednou. A protože je v Asii horko a pleť tam často potřebuje osvěžit, dodat hydrataci a rozzářit, tak zdejší ženy vsázejí právě na tyto jednorázové masky. Je to vlastně speciální tkanina, celulóza nebo gel, které mají takový tvar, aby se přesně hodil na obličej - jsou zde otvory na oči, na ústa a také zářezy na nos. Maska je napuštěná velmi koncentrovanou směsí aktivních látek.

Jak s ní pracovat?

Použití sheet masek je velmi jednoduché - stačí ji vybalit a přiložit na očištěný obličej. Pokud ale například večer jdete na nějakou party, letíte v letadle nebo jste na pláži - můžete masku aplikovat i na nalíčenou pleť. Okamžitě ucítíte úlevu. Maska chladí ( pro ještě chladivější pocit ji můžete dát na třicet minut až na hodinu  do ledničky), hydratuje, vyhlazuje a projasňuje.

Jakou si vybrat?

Sheet masek je mnoho druhů a tak je nejlepší řídit se aktuální potřebou vaší pleti. Vybírat si můžete třeba hydratační, regenerační, s vitamíny, s rostlinnými výtažky, rozjasňující...Můžete je střídat, jak se vám zachce. Po použití masku s obličeje jen sloupněte a vyhoďte ji - je totiž jednorázová. A nevýhody? Někdy možná je to příliš vysoká cena. Je to ale dáno tím, že obsahuje látky v té nejkoncentrovanější podobě. Takže investice se vyplatí.

  9:17,  aktualizováno  24. března 2019 14:52