Když se s nimi umí zacházet správně, vyčarují tu nejzářivější a nejkrásnější pleť. Víme, jak na to:

Co to jsou?

Kyseliny mají svoje místo v kosmetice už dlouho. I když jejich název zní možná hrozivě, najdete je v exfoliačních přípravcích, v pleťových vodách, v sérech, krémech a anti-aging přípravcích. Dokáží totiž "chemicky" rozpustit svrchní vrstvy kůže. Nejčastější exfoliačními složkami kosmetiky je kyselina salicylová, glykolová nebo aha kyseliny.

Na co jsou vhodné?

Kyseliny tím, že chemicky "rozpouští" vrchní vrstvy pokožky, tak ji nutí obnovovat se a výsledkem je hladší, jemnější, mladistvější a rozzářenější pleť.  Také skvěle působí na pigmentové skvrny vzniklé ze sluníčka a léčí akné. Tak např. kyselina glykolová omlazuje, zatímco kyselina mléčná pomáhá s hydratací, kyselina salicylová dokáže uvolnit ucpané póry, kyselina askorbová zase projasňuje a pomáhá unavené pleti.

Kdy raději ne?

Přípravkům s kyselinami se vyhněte, pokud máte citlivou pleť - mohly by ji ještě více podráždit. Nikdy nepoužívejte kyseliny, když budete trávit více času na slunci - tedy když např. jedete lyžovat na hory nebo jedete k moři. I tak je vhodné, pokud tyto přípravky používáte, přes den chránit pleť krémem s vysokým UV faktorem 50. Jinak hrozí riziko vzniku pigmentových skvrn, které se pak jen velmi těžko odstraňují.

 

  10:14,  aktualizováno  24. března 2019 14:26