Jsou nejen vaší vizitkou, ale dokážou prozradit věk lépe než případné vrásky v obličeji. Ruce tedy potřebují pořádnou porci hýčkání.

Střídání chladu, horkého vzduchu z topení, časté mytí v horké vodě, o používání nešetrných čisticích prostředků v domácnosti bez ochranných rukavic ani nemluvě. To dává rukám pořádně zabrat. Dopřejte jim proto extra péči navíc.

Krém stále u sebe a jednou týdně peeling. Víte, jak pečovat o ruce?

Šetrné mytí

Kůže na rukou je poměrně citlivá na přesušování. Proto při jejich mytí používejte jemná krémová mýdla či mýdla obsahující pěsticí nebo olejové složky. Po každém umytí je důkladně promažte hydratačním krémem na ruce. Nejenže tak zabráníte vysoušení pokožky, ale kůže si navíc zachová svou pružnost.

Malá brusná kúra

Když je kůže příliš suchá, staré buňky se z ní nemůžou plně uvolnit. Tím pádem se neoddělují a pokožka může začít šupinatět a být ještě zranitelnější. Tomu může pomoct také peeling – zkuste využít třtinový cukr, avokádo, citrusovou šťávu nebo mořskou sůl s olivovým olejem.

SOS trik pro „drsňačky”

Je pokožka vašich rukou opravdu silně namáhaná, vysušená nebo dokonce popraskaná? Okamžitou pomoc jí poskytne med. Ten kůži zklidní a vyhladí drsná místa.

Tip: Dvě lžíce medu dejte do šálku, ohřejte ve vodní lázni a rozetřete na ruce. Nechte vstřebat a zbytky potom opláchněte.

Recept 1: Dvě lžíce hrubozrnného třtinového cukru smíchejte se čtvrtinou rozmačkaného avokáda a jednou až dvěma lžičkami citronové šťávy. Směsí dobře promasírujte navlhčené ruce. Avokádový olej pěstí kůži, zatímco citronová šťáva ji vypíná a umí lehce zesvětlit pigmentové skvrny.

Recept 2: Dvě lžíce mořské soli nasypte do misky a po kapkách k ní přidávejte tolik olivového oleje, dokud nevznikne roztíratelná pasta. Krouživým pohybem ji rozetřete po vlhkých rukou a pak opláchněte. Masáž prokrví kůži a umožní lepší vstřebávání výživných látek z pěsticích produktů.

Pěstící lázeň

V zimě si ruce často myjeme příliš horkou vodou, abychom se zahřáli. Jenže jejich jemná kůže tím trpí ještě víc. Drsné pokožce pomůže zásaditá lázeň, která znovu zregeneruje kyselý ochranný plášť kůže.

Postup: Malou misku naplňte teplou vodou a přidejte do ní zásaditou sůl (k dostání v lékárně, řiďte se pokyny uvedenými na obalu). Ruce mějte ponořené v lázni asi čtvrt hodiny. Opakujte každé 2–3 dny, dokud kůže nebude zase hebká.

Noční kúra

Bezprostředně před spaním si namažte ruce silnou vrstvou hodně mastného krému nebo přírodní vazelíny, natáhněte si bavlněné rukavice a nechte působit přes noc.

Masáž quigong

V Číně se koule používají už od 13. století jako trénink pro sílu, koordinaci a pohyblivost prstů.

Tip: Obě koule vezměte nejprve do pravé, potom do levé ruky a nechte je rotovat kolem sebe – nejdříve po směru hodinových ručiček, potom naopak. Stačí několik minut denně.

  1:35