Pomeranče, banány, grepy, limety a další zdravé pochoutky teď mají svou sezonu. Přečtěte si, jak vám můžou posloužit i jinak než k jídlu.
Grep je ideální ovoce při dietě (ilustrační fotografie)

Využijte bohatý výběr ovoce, jako jsou citrusové plody, papája či třeba chutná česká zimní jablka, na pečující rituály v teple vaší koupelny. Kromě jídla se dají dobře využít na doma vyrobené pleťové masky, ovocné peelingy nebo koupele, které dodají svěží energii a zlepší náladu.

A to je právě jedna z věcí, které teď v lednu, kdy už zima zanechala na vaší pokožce i duši stopy, hodně prospějí. Poradíme vám, jak si celkem levně a s čistě přírodními přísadami vyčarovat svou osobní wellness oázu. Pusťte se do toho třeba hned o víkendu.

Grapefruit rozjasní pleť

Ovocné kyseliny grapefruitu uvolňují odumřelé částečky kůže a zmenšují póry.

Přírodní anti-aging. Které ovoce má omlazující účinky?

Tip na jemný peeling: Z chemicky neošetřeného a dobře omytého grapefruitu ostrouhejte kůru a vymačkejte šťávu. V mističce s grapefruitovou kůrou smíchejte tři lžíce jogurtu a lžíci ovesných vloček. Přidejte lžíci vymačkané šťávy. Směs naneste na obličej a jemně promasírujte. Potom vše smyjte teplou vodou a naneste lehký krém. Vyčaruje jemné lokty