Jen pečlivě ošetřovaná a pravidelně čištěná pokožka může být krásná. Jinak jí nepomůže ani ten nejluxusnější krém na světě.

Často se o tom mluví i píše, ale přesto existují ženy, které odličování a čištění pleti občas tak trochu odbývají, protože ho nepovažují za natolik důležité. To je ovšem velká chyba.

Časté odličovací přešlapy, které vás obírají o krásu

Jasně, že se svět nezboří, jestliže se jednou za čas dokonale neodlíčíte, ale mělo by to být spíš výjimkou.

Pouze správně vyčištěná pleť, zbavená všech líčidel a nánosu nečistot, které nasbírá za celý den (a to i v případě, že se třeba nelíčíte vůbec) si totiž může odpočinout a navíc nejúčinněji vstřebávat pěsticí kosmetické přípravky, hlavně noční péči.

Čištění by ale nemělo být pouze večerní záležitostí. Čistit by se mělo i ráno. Přes noc se totiž na pleti usazují částečky prachu, případně šupinek a mazu, takže osvěžující ranní očistu jenom s radostí přivítá.

Správné přípravky

Každá žena má jiný typ pleti a tomu by se také měl přizpůsobit výběr přípravků, které jsou pro ni vhodné.

Pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, určitě vám neprospějí třeba přípravky obsahující alkohol, mastná kůže pak zase neocení výživnější a hutnější produkty. Chce to prostě vybírat pečlivě, a jestli si nevíte rady, poraďte se s kosmetičkou.

Na výběr máte například čisticí a odličovací mléka, gely, pěny, balzámy, micelární vody či oleje. Záleží, co vám bude vyhovovat. Jen nezapomínejte, že na oční okolí (stíny, linky, řasenku a podobně) je nezbytné použít vždy jemné odličovače, které jsou pro tyhle partie speciálně určené.

Používejte pouze kvalitní kosmetické tampony: jemné, ale s pevným vláknem, pleť s nimi ovšem nedřete. Napřed naneste přípravek, nechte chvilku působit a poté začněte s odličováním.

Pokud se týče odličovacích ubrousků, jsou sice praktické, ale hodí se spíš jen na příležitostné použití, třeba po návštěvě posilovny nebo na cesty.

Dobré rady nad zlato

  • Při čištění nezapomínejte ani na krk a dekolt.
  • Při mytí čisticími gely nepoužívejte příliš horkou vodu.
  • Odličujte se tak dlouho, dokud kosmetický tamponek nezůstane zcela čistý.
  • Voděodolnou řasenku odstraníte pouze speciálním odličovačem.
  • Při čištění pleti je vhodné nevynechávat ani pleťovou vodu nebo jemné tonikum.
  • Typ pleti se časem mění a má jiné potřeby, proto nepoužívejte stále stejné kosmetické přípravky.