Znáte to, někam se chystáte, chcete vypadat co nejlíp, stres a nervozita stoupá... A na čem se to podepíše? Samozřejmě na pleti! Kdo vyřeší všechny ty flíčky, skvrnky, pupínky a záhadné vyrážky? Jedině správný korektor.

Korekce nebo též kamufláž slouží k barevnému překrytí nedostatků pleti.

Jde o různé drobné nedokonalosti, například mateřská znaménka, pihy, jemné žilky či vrásky, zamaskovat lze ale i kruhy pod očima nebo záněty. 

Některé korektory je možné aplikovat také na ramena, ruce, dekolt, většinou běží o voděodolné prostředky. Nanášejí se pod make-up, fixují se pudrem, ideálně hodně sypkým.

Pro mastnou pleť jsou nejlepší korektory v tyčinkách, na suchou pleť budou vhodnější ty v tužce. Lze volit i mezi korektorem suchým přímo na pudrové bázi, nebo tekutým, který se používá na větší plochy a viditelnější problémy.

Umíte vybrat ten správný?

Dělají se v různých barevných odstínech, od velmi světlých až po tmavě hnědé, jsou tu však i korektory bílé, červené, zelené, žluté a fialové.

  • Na zvlášť hluboké vrásky a jizvy je nejlepší ten bílý.
  • Červený se hodí na kruhy pod očima, nanášejte ho až po aplikaci očního krému, lépe se pak roztírá.
  • Na rozšířené žilky bude ideální korektor zelený, poradí si se zarudlými místy i s následky akné.
  • Na pupínky lze ale použít také korektor v barvě make-upu, musí se však aplikovat až jako poslední vrstva, před pudrem.
  • Žlutý je skvělý na modřiny a pigmentové skvrny.
  • Fialový korektor zase ocení ti, kdo mají chronicky nezdravou barvu pleti a chtějí ji přirozeně zneutralizovat.

Extra tip:

Kvalitní korektor by neměl jen maskovat, současně musí o pleť také pečovat, měl by ji hojit, hydratovat a obecně zkrášlovat. Že takový neexistuje v odstínu, který by vám seděl? Nezoufejte a klidně si jej namíchejte! Korektory se mohou vrstvit přímo na obličeji.