Přísloví o tom, že nic se nemá odkládat na zítřek, platí pro různé oblasti našeho života a výjimkou není ani kosmetická péče.

Domácí maska pro potěšení

A nejen pro ně, ale i pro regeneraci a projasnění pleti. Vystačíte si s tím, co najdete v kuchyni. Smíchejte plnotučný jogurt nebo tvaroh s jemně nastrouhanou mrkví, lžičkou medu, pár kapkami mi citronové šťávy, přidat můžete i trošku kvalitního rostlinného oleje, kousek rozmačkaného banánu či avokáda. 

Masku nanesete na důkladně očištěný obličej, krk a dekolt (ideálně po peelingu), vyhněte se očím a rtům. 

Na oči můžete položit kolečka okurky nebo vychlazené použité čajové pytlíky, na rty lze máznout větší vrstvu výživného krému. Pak si dopřejte zhruba půl hodiny klidu a relaxace. 

Zbytky masky důkladně, ale jemně smyjte a pokožku ošetřete krémem.

Rozjasněte líce

Krémový rozjasňovač tváře a očí Naj Oleari Beauty Velvet Moon Highlighter, na celou tvář nebo partie, exkluzivně ve FAnn, 489 Kč

Je pleť po dlouhé zimě unavená, zašedlá, bez jiskry? Pak je potřeba ji rychle rozjasnit. V každém případě to zkuste úsměvem, ale pomozte mu i patřičnou péčí o pokožku. 

Určitě jí prospějí je jemný peeling, lehká masáž, kterou hravě zvládnete sama, a samozřejmě přípravky speciálně určené k oživení a projasnění.

Sladký tip

Po rychlé pomoci možná volají i vaše rty. Jsou suché, s odlupujícími se šupinkami kůže? Rychlým a účinným řešením může být třeba domácí maska: stačí na rty zhruba na 10 minut namazat vrstvičku medu.

Naše rada

Znovupoužitelná hliníková nádobka Annabelle Minerals v duchu #lesswaste, se sítkem a labutěnkou, až na 18 g sypké kosmetiky, 119 Kč

Hledáte alternativu k plastovým nádobkám na míchání a skladování minerální kosmetiky? Vyzkoušejte hliníkovou nádobku pro opakované použití. Hliníkové obaly jsou lehké, odolné, snadno recyklovatelné, takže také ekologické a praktické.

Tělo nesmí zahálet

Zpevňující a vypínací tělový balzám Dermacol Extra Firming body balm Fitness my body, regulace ukládání tuku a formování ochablých partií, 199 Kč

V jaké kondici se před létem ukáže vaše postava? Možná přes zimu přibylo pár deka, ladné křivky utrpěly, je vidět celulitida, strie, suchá kůže, která má s přibývajícími lety čím dál větší sklony k vysušování. Jak stárne, produkuje pokožka menší množství přirozeného kožního mazu, zpomaluje se její regenerace a buňky se obnovují pomaleji. Jdeme na to...

Obočí pěkně do oblouku

Depilační pásky andmetics Brow Wax Strips, 249 Kč

V duchu trendů stále platí, že vzhledu obočí je třeba věnovat pozornost a péči. Zanedbala jste to? Chybka, obočí dává tváři výraz a může její vzhled omladit. Perfektní oblouk by měl směřovat ze 2/3 nahoru a z 1/3 dolů. Zkuste si ho vytvarovat. Snadno toho dosáhnete s depilačními páskami. Zbaví vás nežádoucích chloupků i s kořínky.

Pryč s nedokonalostmi

Našla jste na pleti nedostatky, které tam před zimou nebyly? Některé potíže opravdu mohly zimní nástrahy (jako mráz, vítr, rychlé střídání nás ní teplot, suchý vzduch v místnostech, klimatizace atd.) zhoršit. 

Bielenda Carbo Detox, matující pleťový krém s aktivním uhlím na den a noc, redukuje kožní maz, zakrývá nedokonalosti a stahuje rozšířené póry, na Ruzova10.cz, 169 Kč

Zánětlivé kožní onemocnění trápí nejen dospívající, ale i dospělé, kteří se potýkají s akné. Způsobuje je ucpání vývodů mazových žláz, v nichž se rychle množí bakterie a na jejich přítomnost pak tělo reaguje zánětlivým procesem. 

Ke zhoršení problémů může u někoho z přispívat i tzv. maskné, související s nošením roušek. I to může způsobit podráždění pleti a tvorbu pupínků i dalších nedokonalostí pleti.