České ručičky jsou zlaté ručičky. To platí už dlouhá léta v mnoha oblastech. A nejinak je tomu i v oblasti kosmetiky!

Věděli jste, že v České republice vznikají krásné a účinné kosmetické produkty, které mají své obdivovatele i v zahraničí? Víte, které značky jsou české? Vybrali jsme pro vás ty, které stojí za pozornost, i když je jich samozřejmě mnohem víc! Jste zvědavé, které to jsou?

Make-up Cover, Dermacol

Když píšeme o českých kosmetických značkách, prostě nemůžeme vynechat Dermacol, který je stálicí na kosmetickém trhu už více než 50 let! Mezinárodní věhlas sklízel už v šedesátých letech, kdy jeho produkty používaly hollywoodské hvězdy. Populární je i nyní mezi zahraničními blogery, hlavně díky absolutně dokonale krycímu Make-up Coveru, který se stal hitem třeba v USA. Koupit ho můžete přímo v obchodech Dermacol, nebo na webech s prodejem kosmetiky.

Balance Face Mask, Onest

I Onest je českou značkou, ač to podle jména nevypadá, a to přírodní kosmetiky. Výrobci si zakládají na použití prvotřídních účinných surovin z České republiky a na ruční práci. Výrobky jsou vyráběné u nás a v malých sériích. Na designu obalů spolupracují s designéry, návrháři a dalšími umělci. Prostě vychytané produkty do poslední tečky, účinné a zároveň i krásné. Zkuste třeba krémovou masku Balance Face Mask s infuzí rostlinných látek. Zaměřuje se na problematická místa pokožky, detoxikuje, sjednocuje pleť a startuje celkovou regeneraci. Pleť po ní bude zářivě hydratovaná. Nakupujte přes e-shop nebo na ingredients-store.cz

 

Havlíkův přírodní zázrak, Havlíkova přírodní apotéka

Filozofie této české kosmetické značky je založena na síle přírody. Byliny, se kterými pracují, si sami pěstují v ekozahradách, včelí produkty zase získávají z úlů v čistém prostředí. Jedná se sice o moderní značku, vznikla v roce 2014, ale čerpá z tradičních receptur věhlasného českého lékárníka Karla Havlíka, které pojímá moderním způsobem. Některé z receptur sahají až do 17. století! Nejvyhlášenějším produktem je Havlíkův přírodní zázrak, což je všestranná mast na bázi přírodních bio surovin s širokým použitím. Pořídit ho můžete jak přímo v prodejnách apotéky, tak i přes web.

Výživný balzám na rty, Ushuyay

U téhle značky byste asi podle názvu taky netipli, že je českého původu, že? Ale je to tak! Za jejím vznikem stojí maminka s dcerou, které původně několik let vyráběly kosmetiku samy pro sebe. Až potom se rozhodly vstoupit s ní i na trh a nabídnout ji ostatním. Díkybohu! Při výrobě kladou důraz hlavně na kvalitní ingredience, jež podpoří přirozené vlastnosti pokožky a zvýrazní její přirozenou krásu. Naším favoritem je Výživný balzám na rty, který se skládá z včelího vosku, kvalitních přírodních másel a olejů. Rty chrání, zjemňuje a regeneruje. Nakupovat můžete přímo na webu značky nebo ve FAnn parfumerii. Seženete ho i v tónované verzi.

Čisticí pleťové mléko, La Chévre

Kdo by to byl řekl, že kosmetika s francouzským názvem vzniká v České republice? Je to tak! České produkty s vysokým obsahem kozího mléka najdete jak pod značkou La Chévre, tak i Le Chaton. Při jejich výrobě pracují s vlastními originálními recepturami, jejichž základem jsou vzácné složky kozího mléka. Jsou vhodné dokonce i pro citlivou pleť nebo atopiky! Vyzkoušejte třeba Čisticí pleťové mléko, které jemně odličuje a zároveň příznivě reguluje a upravuje kyselý kožní film. Je vhodné pro všechny typy pleti. Nakoupit můžete online na webu.

Máte vy nějakou svou oblíbenou českou kosmetickou značku? Která to je a co používáte?

  6:18,  aktualizováno  24. března 18:23