Největší módní událost roku je tu!

 Je to největší módní akce v České republice. Koná se dvakrát za rok. Vždy na konci zimy, kde se představují především zimní kolekce pro další rok a na konci léta, kde předvádí jarní a letní kolekce. Na této akci můžete vidět především české a slovenské módní návrháře, potkat celebrity, známé fotografy, ale i zástupce zahraničních redakcí. Fashion week nám nabízí úžasné dva týdny v roce, kdy naše hlavní město ožívá módou a designem. Navštívit můžete nejen módní přehlídky, ale i přednášky, workshopy a jiné doprovodné akce.

První zářijový týden se můžete těšit opět na bohatý program. Z návrhářů uvidíme kolekce Michaela Kovacika, Jana Černého, Chatty, nebo Laformela a mnoho dalších. Možnost předvést své modely mají i studenti pražské UMPRUM a zlínské UTB.

Pokud se nechystáte navštívit přehlídku, tak určitě zamiřte na nějakou z přednášek, které vám odhalí zajímavé informace ze zákulisí módního průmyslu, nebo se  minimálně pohybujte v okolí akcí, kde můžete pozorovat neskutečně zajímavou a kreativní streetwear módu a pořádně nasát tu správnou módní atmosféru.

A rozhodně si nenechte ujít mezinárondní hosty! A kdo mezi ně letos patří? 

Čestným hostem bude legenda světového designu Karim Rashid. Vizionář, který má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů a tři stovky významných ocenění a jehož práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách, je proslulý nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International.

Na módní týden se podruhé vrací módní odborník Rachid Naas, který do Prahy přiveze přehlídku současné nizozemské módní tvorby. Jako nezávislý konzultant spolupracuje s mezinárodními značkami, jako Calvin Klein, Nike, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září ve spolupráci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

Make-up partnerem módních přehlídek je tradiční francouzská značka Lancôme, již bude na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku reprezentovat její Make-up Artist Valentina Borgolova z Ruska. Kompletní looky vytvořili Filip Novák a Kristýna Hošková, pod jejichž taktovkou bude profesionální Douglas make-up tým na fashion weeku pracovat již potřetí.

Kompletní program Mercedes-Benz Fashion Weeku najdete online na www.mbpfw.com.