Nenosíte rtěnku, protože vás nebaví si ji stále přeličovat? Víme jak na to, aby odolala jídlu i líbání!

Správná textura

Nejlépe na rtech drží matné nebo krémové rtěnky. Rtěnky s leskem nebo transparentní rtěnky v sobě mají hodně tukových složek, které na rtech nejhůře drží a hned se smažou nebo sní. Vůbec nejlepší jsou dlouhotrvající rtěnky. Speciální pigmenty přilnou ke rtům a bez oleje je neodlíčíte.

Trik se rtěnkou

Pokud se své oblíbené rtěnky nechcete vzdávat, nejprve rty naličte make-upem. Pak si na pomoc vezměte konturovací tužku ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Konturkou obkreslete tvar rtů, ale vymalujte jí také celou plochu rtů, jako když používáte rtěnku. Je to sice zlouhavější, ale funguje to - když budete jíst a pít, nezůstane vám na rtech pouze nehezké "orámování" rtů. Teprve pak použijte rtěnku. Tu obtiskněte do papírového kapesníčku, přepudrujte a znovu rtěnku naneste. Měla by vám vydržet hodně dlouho.

S čím se líbat?

Testovali jsme spoustu dlouhodržících rtěnek, nejlépe nám však vyšla 16H Lipcolour od Dermacolu. Vydrží na rtech od rána do večera, můžete s ní pít, jíst, líbat se. Nerozmaže se a drží jako přibitá. Na její odlíčení doporučujeme například micelární ubrousky MicellAir od Nivea nebo dvousložkové oční odličovače.

  0:09,  aktualizováno  24. března 2019 15:10