Užívejte aktuálního ryze letního počasí plnými doušky, protože podzim se pomalu, ale jistě blíží. Což znamená mnohé, mimo jiné to, že pokožka začne ztrácet sexy bronzové opálení. Máte však dvě možnosti. Buď se s tím smíříte nebo sáhnete po samoopalovací kosmetice. My rozhodně volíme druhou možnost.

Samoopalovací kosmetika prošla za dlouhá léta velkou obměnou. Jednou z inovací je například vůně. Dnes jsou “samoopalováky” bez klasického zápachu, který byl pro tónující produkty typický. Výrobky v současnosti také umožňují opakované nanášení, čímž snadno dosáhnete zvýšené intenzity odstínu. 

Avšak největším kladem je vylepšené složení eliminující nevzhledné fleky. Strach z “pruhované” pokožky byl totiž jeden z hlavních důvodů, proč se ženy falešnému opálení vyhýbaly. Pokud navíc před použitím samoopalovacího mléka, gelu, oleje, dodržíte snadný pečující manuál, opálení bude dokonalé a nikdo nepozná, že není přirozené.

Tónovací tělové mléko Sun-Kissed Radiance pro světlou až normální pokožku, Nivea, 152 Kč/ Vita Liberata Tanning Aplikační rukavice, notino.cz, 155 Kč/ Samoopalovací suchý olej ve spreji pro postupné opálení , ST. MORIZ, 499 Kč/ Lavera Samoopalovací tělové mléko, organictime.cz, 309 Kč/ Avene Autobronzant hydrant samoopalovací mléko, Dr.max.cz, 419 Kč/ Self-Tanning in Shower Body Lotion - Samoopalovací lotion, douglas.cz, 439 Kč/ Eco Cosmetics Samoopalovací mléko BIO, Econea.cz, 255 Kč/ BIODERMA Photoderm Autobronzant Sprej, pilulka.cz, 549 Kč

Nepodceňujte přípravu!

Nejdůležitějším krokem je pokožku před aplikací ošetřit peelingem. Drobná zrníčka zbaví pokožku odumřelých kožních buněk. Sice se tak připravíte o část nebo poslední zbytek sluncem získaného opálení, na druhou stranu tím ale předejdete nepravidelnému zbarvení kůže a „falešné“ opálení následně i déle vydrží. 

Po peelingu aplikujte hydratační tělové mléko, pokožku zvláční a vyhladí. Teprve pak přistupte k nanášení samoopalovacího krému či gelu.

  • Jestli se samoopalovacími produkty začínáte, pro začátek si pořiďte lehké tónující mléko.
Dokonalé „falešné“ opálení si žádá důkladnou přípravu.

Dokonalé „falešné“ opálení si žádá důkladnou přípravu.

Jak dosáhnout perfektního opálení?

Samoopalovací přípravek dokonale rozetírejte. Nezapomínejte ani na část za ušima, na loketní jamky, podpaží a jiné záhyby na těle. 

Pokud si nejste jistá, zda se vám podaří tónovač správně rozetřít, porozhlédněte se po aplikační rukavici speciálně navržené pro práci se “samoopalovákem”. Zaručuje rovnoměrné nanesení samoopalovacího výrobku, usnadňuje jeho používání, chrání ruce před nechtěným ztmavnutím, zamezuje tvorbě nepravidelných skvrn.

Rada: V případě, že nepoužijete rukavici, nezapomeňte ruce důkladně umýt, především mezi jednotlivými prsty a na zápěstí si dejte záležet. Jen tak předejdete nepěknému zabarvení.

Aplikační rukavice zajišťuje precizní opálení bez fleků.

Aplikační rukavice zajišťuje precizní opálení bez fleků.

Témata: mléko, kosmetika