Aloe vera je léčivá rostlina, která prospívá našemu zdraví. Využít ji však můžete i při domácím zkrášlování. Vyzkoušejte tyto tři jednoduché triky!

1. Domácí krém na celulitidu

Aloe vera se běžně využívá při výrobě kosmetiky. A účinná je také v boji s pomerančovou kůží. Doma si můžete snadno vyrobit speciální masážní krém, kterým si postižená místa budete každý den po koupeli potírat a masírovat. A za pár dní už uvidíte první výsledky. Na výrobu potřebujete tři lžíce kokosového oleje a tři lžíce aloe vera gelu, směs vyšleháte dohladka elektrickým ručním mixérem.

Aloe vera gel

2. Maska na suchou pleť

Trápí vás suchá místa na obličeji či rukách? Vyzkoušejte speciální masku, kterou vyrobíte z jednoho kelímku jogurtu, jednoho květu růže a pokrájeného listu aloe vera. Vše umixujte a poté naneste masku na obličej či ruce. Nechte působit 10 minut. Už po smytí ucítíte, že je vaše pleť hebká.

Maska z jogurtu a aloe vera

3. Snadné rozčesávání

Poslední vychytávkou, jak použít aloe vera, je při česání dlouhých vlasů. Zabráníte tak nepříjemnému tahání a vytrhávání vlasů. Jako bonus navíc budete mít krásnou lesklou hřívu. Stačí, když list aloe vera rozříznete a tekutým vnitřkem potřete svůj kartáč.