Chystáte se s rodinou, kamarádkami či partnerem na dovolenou? Ať už se vydáte k moři, do hor, či do města, nezapomeňte se vybavit kosmetikou, která vám ušetří čas i místo a splní všechna očekávání.

Do hor

Nemusíte být nutně zarputilá bio žena. Stačí jen umět vybrat to nejlepší pro vás a vaše tělo.

Dny strávené na kopcích a skalách a večery u táboráku. Vsaďte na funkční kosmetiku a přípravky 2-v-1, které vám ušetří místo v batohu.

V přírodě oceníte univerzální přípravky, které budete moci použít na tělo i pleť, stejně tak se vám bude hodit sprchový gel 2-v-1, jímž lze umývat i vlasy. Rozhodně nezapomínejte na opalovací krémy s vysokým SPF, slunce má na horách minimálně stejnou intenzitu jako u vody. Ošetřujte si i rty – vždy mějte při sobě ochrannou tyčinku s vysokým SPF. Abyste ušetřila prostor v batohu, zabalte si namísto čisticího pleťového mléka a tonika micelární vodu či odličovací ubrousky.

Pokud chcete být hezká i při šplhání do výšek, nezapomeňte na voděodolnou řasenku a tónovací krém, poslouží vám místo make-upu. Přibalit můžete také krémovou tvářenku, již lze aplikovat i na rty. Samozřejmostí je péče nejen o ruce, ale i o nohy, které budou extrémně namáhány. Po výšlapu osvěžte chodidla sprejem, který jim poskytne úlevu a večer si nohy natřete výživným krémem, jenž zjemní drsnou pokožku.

TIP: Rozhodně nezapomeňte na repelent, ideálně v biokvalitě, hojivou mast a samozřejmě na dezinfekční přípravek, jako je septonex či betadine - obojí se hodí na drobná povrchová poranění kůže.