Pleť bez jediné chybičky, to je důvod, proč saháme po make-upech a jiných zkrášlujících produktech. Vždy však není potřeba volit nejsilnější alternativu krycího přípravku. Což takhle vyzkoušet méně účinnou, leč stále perfektní schopnost BB či CC krémů?

Jaký je rozdíl mezi make-upem a tónujícími krémy?

Make-up je vůbec nejsilnějším krycím výrobkem na kosmetickém trhu. Dokáže si poradit s drobnými i výraznějšími neduhy ve tváři. 

Tónovací krém označený písmeny BB/CC/DD spojuje vlastnosti hydratačního krému a make-upu. Je lehčí než make-up a na pleti vytváří přirozenější vzhled. Snadno se s ním pracuje. Nezanechává šmouhy a fleky. S pomocí krému můžete velmi rychle zamaskovat únavu, omladit a rozjasnit pleť.

Kosmetická vysvětlivka: Tónující krémy jsou označeny písmeny podle toho, jakou krycí schopnost mají. BB krém kryje nejvíce, DD, případně EE krém méně.

Zkrášlující hydratační BB krém 5 v 1, Nivea, 210 Kč/ L’Oréal Paris True Match, notino.cz, 305 Kč/ MISSHA M Perfect Cover BB Cream - nejprodávanější BB krém na světě, 499 Kč/ DD krém proti nedokonalostem s OF 15, Mixa, 170 Kč/ Wonderful Cushion Makeup pro přirozený jas a vzhled, Sephora, 200 Kč/ Sjednocující make-up s matujícím efektem Fit Me! MAYBELLINE, krasa.cz, 101 Kč/ Pečující make-up v houbičce Hyaluron Cellular Filler, Nivea, 550 Kč

Je pro mě lepší make-up či tónující krém?

Byla by škoda pokožku zatěžovat hutnou konzistencí make-upu, když si to nežádá. Pokud vás netrápí viditelné akné, hyperpigmentace, jiné kožní problémy, sáhněte po odlehčené verzi - tónujícím krému. Ty jsou vhodné hlavně pro ženy, které dávají přednost rychlému přirozenému líčení, nebo z jakéhokoli důvodu make-up nemají v oblibě. 

Ideální volbou se stanou pro dny, kdy chcete vypadat upraveně, ale nepříliš “vyumělkovaně”. Jsou určeny jak mladým dívkám, tak zralým ženám. A především v letním čase jsou nejlepší volbou.

Při výběru make-upu, tónujícího krému, buďte pozorná, co se barevnosti týče.

Při výběru make-upu, tónujícího krému, buďte pozorná, co se barevnosti týče.

Jak vybírat tónující krém?

Chtěla byste vyzkoušet BB, CC či DD krém, ale netušíte, jaký si pořídit? Je to snadné.Tónovací krém, stejně jako make-up, vždy vybírejte podle typu pleti, včetně barevnosti. 

Jestli správně koresponduje s pokožkou poznáte tak, že malé množství testovací vzorku naneste na krk těsně pod čelist. Neměl by být vidět žádný rozdíl. V úvahu berte i svůj věk. Lze vybrat jak tónovací krém pro mastnou či normální pleť, tak ten, který má protivráskový a anti-age efekt.

Pečující trik: Máte suchou pleť? Pak pod make-up i tónující krém prvně naneste hydratační sérum a klasický krém. Až následně pokožku zdokonalujte.

Témata: kosmetika, BB krém