Ač aktuálně z preventivních důvodů nejsvůdnější část našeho obličeje zakrývá rouška, pojďme si říci, jak muži milované rty zdůraznit, aby působily atraktivně. Perfektně korespondovaly s barvou vlasů. V tomto případě jde totiž o nesmírně důležitý aspekt. Navíc nevhodně zvoleným odstínem můžete celkové vizáži hodně uškodit.

Blondýnky a plavovlásky

Nositelky kštice symbolizující ženskou smyslnost by měly být s výběrem vhodného odstínu zvláště opatrné. Zde je hned několik úskalí. Záleží hlavně na tónu vlasů.

Platinová barva je sama o sobě extravagantní, v tomto případě ale křiklavé rtěnky přijdou vhod. Hlavně ty neonově růžové. Když budete chtít něco méně výstředního, sáhněte po souhře růžové a hnědé, klidně v tmavším provedení. Ostatním tónům lichotí také růžová, jen v neutrálnější variantě. Pokud chcete sexy červenou, dejte pozor na příliš nápadné barvy. U vás platí méně znamená více.

Blondýnkám, plavovláskám, ale i tmavovláskám sluší sladce růžové rty.

Blondýnkám, plavovláskám, ale i tmavovláskám sluší sladce růžové rty.

Hnědovlásky a zrzky

Máte to štěstí, že si bez obav můžete dopřávat snad veškerou barevnou škálu. Avšak nejlepší volbou budou rtěnky s moderním oranžovým nádechem. Jenže právě ty skrývají jedno malé úskalí. Podtrhují nažloutlost zubní skloviny. Která může následně působit mnohem intenzivněji.

V případě, kdy nemáte běloskvoucí chrup, raději zaměřte pozornost na tóny se studeným základem. Vyzkoušejte šťavnatou malinovou, případně kosmetický hit současnosti, přírodní hnědou. Nebojte se aplikovat ani neobvyklé barvičky jako je fialová. Ta perfektně sedne hlavně ryšavým dámám.

Lesky na rty umí vytvořit iluzi sexy plných rtů, jenže při nevhodném výběru odstínu můžete působit také prvoplánově.

Lesky na rty umí vytvořit iluzi sexy plných rtů, jenže při nevhodném výběru odstínu můžete působit také prvoplánově.

Tmavovlásky

Ač ani vy nejste nikterak limitována, mějte na paměti, že příliš tmavé barvy mohou již tak tvrdému vzhledu uškodit. U kštice v barvě havraního peří hodně záleží na celkovém make-upu. Jistě nechcete vypadat jako královna temnot.

Jestli na rty nanesete nápadný tón, oči následně podtrhněte pouze pár tahy řasenkou. Maximálně vykreslete decentní linku na horním víčku. Jakékoliv stínování, především to kouřové, by bylo již „přes čáru”. Pozor také na lesky na rty. Třpyt a metalické odlesky pořizujte pouze ve světlých variantách.

Černovlásky dejte pozor na příliš líčidel!

Černovlásky dejte pozor na příliš líčidel!

Témata: rtěnka