Černé tečky na obličeji nevypadají dobře. Není to však jen estetický problém, ale jde vlastně o známku zanícené pokožky s ucpanými póry. Jak se jich zbavit?

Póry jsou přirozenou součástí každé pleti. Skrz ně naše pokožka dýchá, vylučuje maz a škodliviny, zároveň je právě pomocí pórů schopná přijímat do sebe aktivní látky obsažené například v kosmetice. Především u mastné pleti však póry bývají na pohled až příliš viditelné. Na nose a kolem něj se objevují černé tečky, které jsou kombinací mazu a nečistot usazených v každém póru. I proto je důležité o pleť správně pečovat. Snažte se dodržovat následujících pět kroků.

1. krok: Odličujte se

Jak předcházet vzniku černých teček? Jasnou odpovědí je pravidelné čištění pleti. Ta by se měla ošetřovat večer, ale i ráno, jelikož i přes noc mazové žlázy pracují a produkují maz. Důležité je si pravidelně odličovat obličej a dekolt pleťovým mlékem nebo pleťovou vodou, která by neměla obsahovat alkohol.

Správně vybraný přípravek na odlíčení je pro pleť velmi důležitý. Měl by odpovídat typu i specifickým potřebám vaší pleti.
  6:00
Témata: BB krém, kosmetika