Celulitida postihuje převážně ženy, za což může naše genetická výbava. Vazivová tkáň je totiž pružnější a ženské tukové buňky tak snáze zvětšují svůj objem. I tak se ovšem dá s tímto nepříjemným kosmetickým problémem bojovat. Víte, co opravdu na pomerančovou kůži pomáhá?

Strava

Základním krokem, který vede k vymizení celulitidy, je změna jídelníčku. Zapomenout byste měla na sladkosti, slazené nápoje a bílé i tmavé pečivo, hlavně s obsahem pšeničné mouky. Vhodné je také omezit vepřové maso, mléčné výrobky a potraviny s vysokým množstvím soli. Strava by měla obsahovat velký podíl čerstvé zeleniny a ovoce a zdravých olejů, jako je lněný, mandlový nebo kokosový. Důležitý je i dostatečný pitný režim, který se skládá hlavně z obyčejné vody. Vyzkoušet však můžete i různé bylinkové čaje, které pomohou vyčistit organismus od škodlivých látek.

Masáže

Masáže jsou dalším krokem v boji proti pomerančové kůži. Důležitá je hlavně každodenní péče. Tu je třeba zahájit už ve sprše, a to speciálními oleji a také peelingy, které nanášejte krouživými pohyby na postižená místa. Dobře prokrvená kůže je totiž jedním z úspěšných kroků, jak se nevzhledných dolíčků zbavit. K masírování pokožky můžete použít i sprchu a střídat teplou a studenou vodu a využívat speciální kartáče. Vždy postupujte krouživými pohyby odshora dolů. Po sprše si dopřejte další jemnou masáž zvoleným přípravkem, ať už olejem, krémem či mlékem. Jednou za čas si dopřejte i lymfatickou masáž u odborníka. 

Kosmetika

Vybírejte přípravky s obsahem kofeinu, který má zeštíhlující účinky. Například zelená káva omezuje ukládání tuků, obsahuje enzymy, vitaminy a má vysoký obsah kofeinu. Vynikající je v boji s celulitidou i zelený jíl, který prokrvuje a vyživuje pokožku. Stejné účinky má také zelený čaj, který pohlcuje volné radikály a má protizánětlivé schopnosti. Pomáhá rovněž skořicová silice, která zajistí místní prohřátí pokožky, rozšíření cév, čímž se zlepší odbourávání tukové tkáně. Účinný je i rozmarýn, který zlepší cirkulaci a správný tok lymfy. Cypřiš zase posiluje žilní stěny a slabé podkožní vazivo, zmírňuje otoky a tím pádem zpevňuje a vyhlazuje kůži postiženou celulitidou.

Pohyb

I pohyb je pro boj s celulitidou důležitý. Ideální jsou procházky, běh a také posilování. Skvělé jsou podle odborníků dřepy. Zkuste je zařadit každý den a uvidíte po pár týdnech, že vaše nohy i pozadí zpevníte a boj s pomerančovou kůží bude účinnější.

  8:00
Témata: Celulitida, tkáň, buňka