S příchodem jara, kdy pokožka těla přes zimu odpočívala ukrytá pod vrstvou oděvů, je potřeba pokožku opět probudit k životu. K tomu vám poslouží peeling. Kosmetický produkt obsahující zrníčka dokáže učiněné zázraky. Kromě toho, že přispívá k regeneraci kůže rozjasňuje, napomáhá ke zlepšení akné a zabraňuje stárnutí pleti. Má zkrátka kouzelnou moc.

Proč peeling používat?

Peeling slouží k odstraňovaní odumřelých kožních buněk vrchní vrstvy pokožky zvané epidermis. Už po jedné aplikaci bude tělo bez šupinek, které jsou známkou, že pokožka obsahuje až moc odumřelé kůže. Konzistence peelingu může být různorodá, od gelů, krémů až po sypká zrnka. A právě zrnka v tomto případě hrají důležitou roli. Díky nim se pokožka zbaví nepotřebné kůže, která je na škodu. Bez ní se pokožka podstatně lépe regeneruje.

Jak často peeling používat?

Exfoliace neboli odstranění nejstarších mrtvých kožních buněk se doporučuje provádět jednou týdně. V obličejové části tomu je stejně. Pokud však máte suchou a citlivou pokožku, peeling používejte jednou za 10 až 14 dní. Mějte na paměti, že k peelingu tváře byste měla používat produkty speciálně určené na tuto část těla. Obsahují totiž jemnější zrnka. Což tenká kůže na tváři potřebuje.

Garnier Pure čisticí peeling 3 v 1, 110 Kč

Speciální čisticí peeling 3v1 Garnier Pure v sobě spojuje účinky čisticího gelu, peelingu i pleťové masky. Přípravek Garnier Pure perfektně vyčistí vaši pleť a eliminuje tvorbu nadbytečného kožního mazu. Peeling je obohacený o pemzu, která pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky Přírodní jíl absorbuje přebytečný kožní maz a zklidňuje pleť.

Správný postup

  • Při používání peelingu prvně tělo opláchněte, nesušte. Pokud byste zrnka “drhla” o suchou pokožku, naděláte více škody než užitku. Některé peelingy však obsahují gelový základ, u nich je možné nanést i na suchou kůži. Vždy si přečtěte informace na zadní straně výrobku.
  • Nikdy netlačte. Peelingový produkt aplikujte jemnými krouživými pohyby.
  • Peelingy vetšinou obsahují i vyživující látky. Je proto dobré nechat je alespoň dvě minuty působit. Poté důkladně opláchněte.
  • Po použití peelingu je potřeba pokožku dostatečně promazat. Zvolit můžete přírodní oleje či vysoce hydratační mléka.  
Domácí kávový peeling je rychlý a jednoduchý na přípravu a pomáhá k redukci celulitidy a strií. Kofein totiž podporuje regeneraci pokožky, zlepšuje její prokrvení, stejně tak snižuje otoky.

Připravte si peeling z přísad, které máte doma

Na exfoliaci se můžete připravit během pár krátkých minut z pohodlí domova. Postačí vám k tomu olivový či jiný přírodní olej. Pokud máte doma kokosový olej, využijte ho. Je totiž bohatý na antioxidanty a jiné blahodárné složky. Následně přidejte cukr krystal nebo mletou kávu. Káva má tu výhodu, že navíc eliminuje celulitidu. Pak už stačí smíchat vybrané suroviny, aplikovat a těšit se ze sametově hebké pokožky.

Témata: peeling, Akné