Zlatá pochoutka nejenže pohladí chuťové pohárky, ale také báječně prospívá vaší kráse. Dopřejte si tedy, alespoň občas, rozmazlující rituály s medem.

Na rozjasnění pleti

Jestliže máte rády domácí kosmetické procedury, vyberte si jako hlavní ingredienci při výrobě pleťové masky s detoxikačním účinkem med. Napomáhá totiž uvolnění kožních pórů a podporuje činnost potních žláz – tím pádem se z pokožky snadněji vylučují toxiny, a ona se tak důkladně čistí.

Pro silné detoxikační účinky je velmi oblíbená také medová masáž. Čisticí medová maska spočívá v nanesení lehce zahřátého medu bez jakýchkoliv přísad na pleť obličeje a dekoltu. Na jeho aplikaci použijte kosmetický štětec, poté si lehněte a odpočívejte. Po 15 minutách působení obličej ještě promasírujte bříšky prstů, poté ho důkladně omyjte vlažnou vodou a na závěr opláchněte studenou.

Med vždy nanášejte na pečlivě odlíčenou a vyčištěnou pokožku. Mastné pleti zase prospěje směs ze 100 gramů medu a šťávy z 1 citronu. Tu nechte na obličeji působit maximálně 10 minut a opláchněte.