Ač letos o pravé zimě nemůže být ani řeč, i tak je to období, kdy je především tvář vystavena negativním vlivům. Ty se na ní dříve či později projeví. Proto je více než žádoucí vyzbrojit se vhodnou péčí, která umí učiněné zázraky.

Kůže má schopnost fungovat jako účinná bariéra chránící lidskou schránku před různými vnějšími dopady. Správná funkce závisí na tom, zda má optimální hladinu hydratace. Některé části těla jsou ale náchylnější k silnému vysychání. Což je právě ve stávajícím období velký a častý problém. 

Přechody z tepla do zimy nebo špatný výběr kosmetických produktů mohou zapříčinit i na jinak zdravé pokožce pěknou paseku.

Ideální volba

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Pro tvář v zimním čase pořizujte krémy s obsahem urey, kyseliny hyaluronové, vitaminem C a ochranným faktorem. Všechny tyto složky patří ke stavebním pilířům krásné pleti bez hlubokých vrásek. Urea váže vodu a zadržuje ji uvnitř pleti. Kyselina hyaluronová redukuje linky v obličeji. Silný antioxidant v podobě vitaminu C obnovuje tkáň, navíc chrání před oxidačním stresem zapřičiňujícím rychlejší stárnutí. Ochranný faktor odráží tolik škodlivé UVA záření.

Totožný obsah by měly mít také ostatní pečující produkty, ať už to jsou tělová mléka, krémy na ruce či nohy. Ovšem nejdůležitější látkou je již zmíněná urea. Zvláště v případě, kdy celé tělo mažete jen občasně. I velmi suché pokožce totiž poskytuje okamžitou úlevu a intenzivní, dlouhotrvající hydrataci. 

Zároveň oddaluje příznaky hrubé a podrážděné pokožky, která může časem praskat. Urea je také vhodná pro zralou pokožku, pacienty s cukrovkou, lupénkou atd. Patří k tomu nejšetrnějšímu, co lze na trhu najít.

Nezapínejte ani na nutnou hydratační vzpruhu v podobě pleťových masek. Aplikují se dvakrát týdně.

Nezapínejte ani na nutnou hydratační vzpruhu v podobě pleťových masek. Aplikují se dvakrát týdně.

Vyvážený souboj

Na cestě k navrácení krásy a zdraví pleti přizvěte nejen krémy, ale také všestranné oleje. Jejich přírodní složení má blahodárné schopnosti. V kombinaci se stávajícími výrobky vytvoří maximálně účinnou souhrou. 

Můžete je aplikovat samostatně či přimícháním pár kapek, klidně i do pleťové masky. Ochrana a obnova pokožky bude mnohonásobně rychlejší a intenzivnější.