Žádná z nás nemá ráda suché, popraskané rty, na kterých se drolí a nedrží rtěnky ani balzámy. Svět je ale jako vždy nespravedlivý, někdo péči prostě nepotřebuje, jiný ji zase musí mít pravidelně. Přesto všechno je v létě dobré myslet na pár věcí, abyste vaše rty zůstaly co nejvíce jemné, šťavnaté a krásné.

Exfoliace

Kdo z vás netrpí na suché rty, peeling ani není potřeba. I když je pravda, že občas je hezky osvěží a prokrví. Ovšem pokud vám rty vysychají, šupinatí, praskají a dělají problémy, pak je třeba věnovat jim opravdu pravidelnou a poctivou péči. 

Ta obnáší peeling 1x týdně, více ne, aby rty nebyly přecitlivělé. Exfoliaci dělejte šetrným vmasírováním, krouživými pohyby, rozhodně nedřete nic silou. Pak opláchněte a nezapomeňte hned poctivě hydratovat. Použijte klidně měkký kartáček na zuby bez nebo s peelingem. Produktů na trhu je spousta a můžete si je i vyrobit doma ze základních surovin.

Ilustrační snímek

Domácí peelingy za 3 minuty

- Používejte 1x týdně.
- Nanášejte masáží.
- Ochutit a obarvit je můžete, čím chcete, záleží jen na vašich potřebách.
- Pokud vám výrobek tuhne, je třeba občas peeling lehce rozehřát.
- Po peelingu vždy hydratujte!

Na slano: Základem je mořská sůl. Smíchat ji můžete s jakýmkoliv olejem v poměru jedna ku jedné.

Na sladko: Základem je cukr. Může být bílý či hnědý, nejlepší je krystal. Máte-li doma kostky, stačí je jen rozdrtit. Smíchat jde s medem ale třeba i s kokosovým či jakýmkoliv olejem.

Hydratace

Je potřeba jako vždy zvenčí i zevnitř. Rty můžou vysychat i z nedodržování správného pitného režimu. Nenechte nic náhodě a cítíte-li byť malé pnutí, hned použijte potřebnou péči. Existují různé varianty produktů, ať už v podobě krémů, balzámů, olejíčků nebo masky určené přímo na rty. Hydratace i omlazení nejsou jen pro pokožku, myslet byste měla i na svoje rtíky. Podpořit je můžete i užíváním vitaminu B.

Na péči o rty v zimě často zapomínáme. Přitom si zaslouží stejnou pozornost jako ostatní obličejové partie.

Ochrana před sluncem

Používejte produkty s ochranným faktorem. Rty jsou jedním z nejčastěji spálených míst na těle. Proto je v létě, ale i v zimě na horách, prostě při jakémkoliv delším pobytu na slunci nezapomeňte promazat krémem či balzámem s vysokým SPF.

Rada na závěr: Pozor na matné, dlouhotrvající a neslíbatelné rtěnky, ty vysušují. Proto nepodceňujte večerní péči a dopřejte rtům potřebnou regeneraci. Přes noc se díky krému či balzámu krásně hydratují a nebudete pak řešit šupinky ani popraskané koutky.

Témata: peeling, SPF, rtěnka